do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Co różni konopie siewne od konopi indyjskich?

Kontrowersyjna konopia. Oto czym obecnie są zarówno konopie przemysłowe i konopie indyjskie. Jedne z drugimi nie mają obecnie aż tak wiele wspólnego, ale każda odmiana posiada swoje wyjątkowe i niepowtarzalne właściwości, które są zarówno szkodliwe i użyteczne. Konopie przemysłowe to odmiana, która obecnie jest w Polsce coraz częściej dopuszczana do ponownej uprawy. Niegdyś powszechna w rolnictwie, dzisiaj znów zaczyna wracać do łask. Jej wykorzystanie staje się coraz bardziej porządane nie tylko wśród osób, którym pomaga w leczeniu, ale również w wielu dziedzinach przemysłu.

 

Czym jest tak naprawdę konopia przemysłowa? Zarówno konopie siewne i konopie indyjskie pochodzą z jednej i tej samej rośliny, czyli Cannabis Sativa L., ale dzięki odpowiedniej, selektywnej hodowli oraz dzięki wielu doświadczeniom, przez lata udało się wyodrębnić szczepy pozbawione substancji psychoaktywnej, czyli THC, która była głównym powodem sporów oraz kontrowersji czy konopie mogą pozostać rośliną, która powinna pozostać legalna jako uprawowa. Zarówno konopie przemysłowe i marihuana zawierają także związek, który obecnie znany jest jako CBD. To właśnie ten kannaboid zawiera właściwości lecznicze, które coraz bardziej są doceniane na całym świecie i wykorzystywane podczas leczenia wielu ciężkich, a nawet nieuleczalnych chorób, które nie poddają się tradycyjnemu leczeniu. Mówimy tutaj szczególnie o chorobach lekoodpornych, na które nie ma innego leku. 

 

 

Konopie indyjskie to termin, który jest stosowane wobec rośliny zawierającej substancję psychoaktywną THC, która od lat jest kwestią sporów i nieporozumień nie tylko społecznych ale również politycznych. Bez względu jednak na pochodzenie konopi oraz jej historię, należy pamiętać, że obecnie posiadamy dostęp do wielu odmian konopi, które nie zawierają THC lub jego stężenie jest znikome albo na bardzo małym poziomie. Konopie siewne, bo właśnie o nich mowa, zawierają właściwości medyczne oraz są powszechnie wykorzystywane do produkcji szerokiej gamy produktów jadalnych. Wykorzystywane są do pozyskiwania oleju konopnego zawierającego CBD, ale również konopie przemysłowe stosowane są do produkcji różnego rodzaju wyrobów do pielęgnacji skóry, włosów czy substytutach mleka i miąższu z łodyg rośliny. Konopie przemysłowe są również polecane jako suplement diety, ze względu na dużą zawartość białka, a nasiona konopi zawierają wiele witamin oraz minerałów bez względu czy są to nasiona konopi siewnych czy konopi iindyjskich. Obie odmiany, jeżeli nie są wykorzystywane jako roślina rekreacyjna, służy do produkcji biopaliwa, czy jako dodatek włóknisty w produkcji papieru ekologicznego oraz włókien, z których produkowane są również ubrania, a nawet obuwie.

 

 

Skąd więc kontrowersje i tyle nieporozumień? Głównym problemem, jest THC. Rośliny pozbawione tego związku są idealnym materiałem w wielu branżach, w tym również budownictwie. Konopie to najbardziej uniwersalna roślina na świecie. Bez względu na rodzaj i zawartość CBD i THC, każda z roślin jest wykorzystywana optymalnie w przemyśle. Legalizacja konopi to bardzo istotny punkt w gospodarce kraju, dlatego tak ważne jest, aby powstawało coraz więcej legalnych plantacji krajowych, które będą kontrolowane pod kątem jakości i zawartości THC. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl