do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Czy marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol?

Alkohol i marihuana — jaki mają wpływ na organizm?

Na początku warto od razu wyjaśnić jedną istotną kwestię, a mianowicie i alkohol, i marihuana nie stanowią substancji bezpiecznych. Mają różnorodne wpływy na organizm, które są uzależnione od wielu czynników. Z tego względu warto dokładnie przyjrzeć się obu substancją osobno. Jak pewnie już się domyślasz, wybranie marihuana vs alkohol to tak naprawdę decydowanie między tzw. “mniejszym złem”. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich rodzajów marihuany i nie w każdej sytuacji, jednak w ogólnym postrzeganiu, to obie substancje mogą okazać się uzależniające i szkodliwe dla organizmu. W przypadku marihuany decyduje o tym m.in. stężenie psychoaktywnego THC, natomiast przy alkoholu jego procentowa zawartość w danym napoju. 

Oddziaływanie marihuany

Marihuana a alkohol. Trudno wskazać realne mniejsze wpływy na organizm, bez dokładnego opisania obu substancji. Porównanie to zdaje się jednak ważne, ponieważ w Polsce palenie oraz hodowla marihuany są karalne. Jedyną dozwoloną jest medyczna marihuana, co dodatkowo rodzi wiele pytań. Można ją otrzymać na receptę, a najczęściej przepisywana jest w przypadku różnych chorób. 

Marihuana jest uznawana za narkotyk, jednak na liście tych substancji znajduje się także alkohol etylowy. To produkt występujący często w alkoholu, który sam w sobie często zaliczany jest także do substancji psychoaktywnych. Marihuana uchodzi jednak za narkotyk miękki, który nie uzależnia fizycznie w przeciwieństwie do alkoholu. Można by powiedzieć od razu, że alkohol i marihuana nie są niczym dobrym, jednak to marihuana jest czymś znacznie bezpieczniejszym. Nie można jednak zapomnieć, że marihuana co prawda nie uzależnia fizycznie, lecz za to psychicznie, dają uczucie euforii, lekkości. 

Wpływ marihuany na organizm człowieka jest głównie psychoaktywny. Wywołuje ona wiele skutków, lecz niektóre pojawiają się naprawdę rzadko, jak np. badtrip. Te negatywne kwestie nie są wystarczające, by nazwać marihuanę czymś gorszym od alkoholu. Długotrwałe palenie tej substancji wywołuje suchość w ustach czy wilczy apetyt. Do skutków zalicza się także powiększone oczy, zaburzenia koncentracji ruchowej, zwiększone tętno, osłabnięcie itd. Nie można zapomnieć także o występujących rzadziej paranojach i halucynacjach. 

Jak alkohol oddziałuje na człowieka?

Marihuana i alkohol, jak wiesz, nie uchodzą za zdrowe substancje. Wyjaśnialiśmy już wpływ tej pierwszej na zdrowie człowieka, teraz warto przybliżyć nieco oddziaływanie alkoholu. Nie da się ukryć, że obecnie alkohol jest substancją powszechnie dostępną. Kojarzy się z dobrą zabawą, relaksem. Szczególnie dlatego, że często od niego zaczyna się wszelkie imprezy, wyjazdy, a nawet weekendy. Niewiele osób ma jednak świadomość, jak ogromne skutki może mieć to na organizm człowieka. 

A zatem alkohol jest substancją mocno uzależniającą, która tak jak marihuana może oddziaływać na kondycję ruchową, spowolnienie reakcji, otępienie, postrzeganie rzeczywistości. Osoby, które mają problem z alkoholem i są w stanie uzależnienia, często nie zdają sobie z tego sprawy, szczególnie gdy ciągle są w stanie upojenia. Jak widać, zatem obie substancje działają niekorzystnie i wywołują szkody w organizmie, tylko w nieco inny sposób. 

Marihuana i alkohol razem stosowane mogą być prawdziwie niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Nasilają one objawy i mogą prowadzić do powstania badtrip, czyli tzw. zjazdu. Alkohol może uwalniać w człowieku niepożądane emocje oraz budzić złe wspomnienia. Co ważne, substancja ta tak samo jak marihuana może różnie wpływać na człowieka, sprawiając, że robi się potulny lub wręcz przeciwnie — agresywny. Warto jednak podkreślić, że małe ilości alkoholu nie wyrządzają aż tak wielu szkód. Właściwe jest bowiem określenie, że tylko dawka czyni truciznę. 

Marihuana a alkohol — co jest lepsze?

Jak widzisz, alkohol i marihuana to substancje podobnie wpływające na człowieka.  Alkohol może w małych ilościach nie być aż takim złem, jednak jest pewna kwestia, o której nie można zapomnieć — zdecydowanie uzależnia bardziej niż marihuana. Może wywoływać agresję w człowieku, czego nie można powiedzieć o marihuanie. Co więcej, po alkoholu zwykle pojawia się także kac, którego nie ma po ziele. Znaczące są także statystyki, które ukazują na znaczną śmiertelność wskutek nadmiernego picia. Trudno o takie same dane w kwestii osób palących marihuanę. Również rzadziej obserwuje się przedawkowania tej substancji niż przedawkowania alkoholu. 

Pamiętaj, że łączone, np. piwo z marihuaną, może okazać się bardzo niebezpieczne. Dlatego obie substancje nie wpływają korzystnie. Wybierając mniejsze zło, aż korci, by wskazać marihuanę. Produkt ten jest jednak w Polsce nielegalny, tak samo, jak uprawa. Możesz jednak posiadać nasiona marihuany feminizowane kolekcjonerskie, które znajdziesz między innymi w naszym sklepie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl