do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Czy marihuana wpływa na ciśnienie krwi i nadciśnienie?

Skutki stosowania marihuany przez wiele osób nadal nie są zrozumiałe. Wszystko ze względu na to, że przez długi czas marihuana była uważana za substancje, która ma szkodliwe działanie. Obecnie, coraz więcej osób przekonuje się co do działania konopi, przez co stosowana jest ona w leczeniu schorzeń. Z tego powodu, warto odpowiedzieć na ważne pytanie dotyczące wpływu marihuany na ciśnienie krwi.

Czym jest nadciśnienie?

Zanim możliwe będzie wyjaśnienie wpływu marihuany na ciśnienie krwi, konieczne jest pochylenie się nad samym tematem nadciśnieniem. Nadciśnienie to jedna z chorób krążenia, które zakłóca prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jest ono niestety bardzo popularne i dotyczy ono większości społeczeństwa, przez co wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jego obecności i jest ono diagnozowane dopiero wtedy, gdy dojdzie do udaru lub zawału, albo w przypadku rutynowych badań. Samo sprawdzanie ciśnienia w domu może pomóc w szybkiej diagnozie, dlatego profilaktyka jest niezwykle ważna, aby w porę rozpoznać powstawanie ów schorzenia.

Poruszając temat nadciśnienia, warto pochylić się również nad przyczynami jego powstawania. W wielu przypadkach związane jest ono z predyspozycjami genetycznymi. Oczywiście, nie jest to jedyny powód, przez który pojawia się nadciśnienie, ponieważ wpływa na nie także nieodpowiedni tryb życia, a także brak aktywności fizycznej. Kolejnym z powodów, przez które może dojść do nadciśnienia, jest zła dieta, w której występuje dużo produktów słonych oraz alkohol. Nie można zapominać, że wpływ na nadciśnienie mogą mieć choroby nerek, tarczycy oraz naczyń krwionośnych. Ze względu na to, że nadciśnienie może pojawić się z wielu powodów, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania pomagające je powstrzymać, a także zastanowić się nad tym, czy marihuana obniża ciśnienie krwi.

Jaki wpływ na ciśnienie ma marihuana?

Poruszenie tematu tego, czy marihuana obniża ciśnienie krwi, jest niezwykle ważne, gdyż budzi on wiele sprzeczności, wynikających zazwyczaj z niewiedzy osób podejmujących ten temat. Na samym początku warto powiedzieć, że stosowanie marihuany w celach leczniczych powinno być konsultowane z lekarzem, ponieważ to właśnie on może stwierdzić, czy użycie tego środka okaże się pomocne w leczeniu. Samo nadciśnienie jest problemem, z którym boryka się naprawdę duża liczba Polek i Polaków, a w przypadku osób starszych, problemy z nadciśnieniem występują u większości pacjentów. Z tego powodu konieczne jest określenie tego, czy marihuana obniża ciśnienie.

Wraz z powstawaniem nowych badań dotyczących wpływu marihuany na ciśnienie, można zauważyć, że jej stosowanie okazuje się obiecującym rozwiązaniem, które pomaga w regulowaniu pracy układu krążenia, a dodatkowo pozytywnie wpływa na spadek ciśnienia. Oczywiście, aby działanie było skuteczne, powinno być one odpowiednio kontrolowane, ponieważ w niektórych przypadkach może dojść do sytuacji, że bezpośrednio po zażyciu marihuany otrzymany efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Właśnie dlatego, odpowiadając na pytanie, czy marihuana podnosi ciśnienie, nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

Niemniej jednak dobrze dostosowana dawka marihuany potrafi wpłynąć w pozytywny sposób na samopoczucie osoby spożywającej. Co więcej, sama tematyka tego, czy marihuana obniża ciśnienie krwi, poruszana jest coraz częściej, a to sprawia, że jest to zagadnienie szczegółowo badane pod kątem otrzymywanych efektów. Właśnie dlatego, wiele krajów decyduje się na legalizację marihuany w celach leczniczych. Naturalnie, trzeba pamiętać, że każdy organizm reaguje w inny sposób na spożycie marihuany, dlatego osoby, które zauważają, że ma ona negatywny wpływ, powinny jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą, który przepisał lek, lub odstawić go, gdy pojawiają się obawy.

Dlaczego warto stosować marihuanę w przypadku nadciśnienia krwi?

Pojawiające się pytania na temat tego, czy marihuana obniża ciśnienie, sprawiają, że warto wyjaśnić, dlaczego stosowanie tego środka okazuje się pomocne w przypadku nadciśnienia. Na samym początku, warto powiedzieć, że marihuana nie jest złotym środkiem, który wyleczy nadciśnienie, jest ona natomiast rozwiązaniem, które wpływa relaksująco oraz uspokajająco. Takie działanie pomaga w poprawie ciśnienia tętniczego. Co więcej, regulacja układu krążenia przy pomocy marihuany, to jeden ze sposobów pozwalający na wyciszenie organizmu. Naturalnie, ważnym pytaniem jest także to, czy marihuana podnosi ciśnienie, ponieważ w niektórych sytuacjach może dojść właśnie do takiego efektu.

Krótkotrwałym efektem zażycia marihuany może być oczywiście chwilowe przyśpieszenie bicia serca. Z tego powodu, stosując marihuanę, warto sięgnąć po opinię doświadczonego lekarza, który stwierdzi, czy kwalifikujesz się do leczenia z wykorzystaniem marihuany medycznej. Konieczne jest również określenie dawki CBD, tak aby było ono dostosowane do pojawiających się problemów, ponieważ terapia ma określony cel i nie jest nim rekreacyjne stosowanie marihuany. Spersonalizowanie dawki do konkretnej osoby to gwarancja przywrócenia prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego bez pojawiania się negatywnych skutków.

Wiedząc już, jaka jest odpowiedź na pytanie, czy marihuana podnosi ciśnienie, warto pomówić o badaniach naukowych, które zostały przeprowadzone. Większość z nich nie wykazała, aby stosowanie marihuany miało negatywny wpływ na pacjentów, niemniej jednak każdy organizm może zareagować w inny sposób na stosowanie owego lekarstwa. Sam problem z pojawiającym się wzrostem ciśnienia u przebadanych osób związany był zazwyczaj z problemem, jakim było odstawienie marihuany po dłuższym użytkowaniu, jednak w przypadku stosowania leku jedynie w założonych celach nie pojawiały się przesłanki o jego szkodliwym działaniu.

Czym wyróżniają się medyczne odmiany marihuany?

W przypadku medycznych odmian marihuany możliwe jest wyodrębnienie kilku znaczących różnic, które wyróżniają produkty medyczne od zwykłej marihuany. Przede wszystkim, nasiona medycznej marihuany przynoszą zbiory zawierające większe stężenie procentowe CBD, które pomaga w leczeniu wielu uciążliwych dolegliwości związanych z chorobami, a także bólem, który im towarzyszy. Pytanie dotyczące tego, czy marihuana obniża ciśnienie, nie jest jedynym pojawiającym się w przypadku stosowania tej rośliny. Marihuana ma także pozytywny wpływ na pacjentów onkologicznych zmagających się z różnymi uciążliwymi schorzeniami.

Warto powiedzieć, że w przypadku nasion marihuany konieczne jest posiadanie feminizowanych nasion, ponieważ gwarantują one uzyskanie żeńskiej rośliny. Feminizowane nasiona wytwarzają większą ilość żywicy, w której znajdują się kannabinoidy. Z tego powodu, konieczne jest sięgnięcie po ten rodzaj nasion, ponieważ męskie osobniki wymagają eliminacji. Należy jednak pamiętać, że samo posiadanie nasion marihuany nie jest nielegalne, natomiast hodowanie roślin już tak. Z tego powodu, nasiona dostępne w sklepie są jedynie produktem kolekcjonerskim, który nie powinien być rozwijany.

Chcąc pogłębiać swoją wiedzę na temat produktów z dodatkiem CBD, warto zwrócić uwagę na susz CBD, różnego rodzaju ekstrakty CBD oraz kosmetyki CBD, które świetnie wpływają na nawilżenie i poprawę wyglądu skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl