do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Czy nasiona konopi są legalne w Polsce?

Dlaczego w Polsce nadal sprzedaż oraz posiadanie nasion konopi czy inaczej nasion marihuany, wywołuje tak wiele kontrowersji i emocji w wielu kręgach? Czy naprawdę można traktować nasiona jako narkotyk, który jest nielegalny i powinien być zakazany? Nasiona marihuany to nic innego, jak zwykłe nasiono, które dopóki nie zostanie wsadzone do ziemi i nie wykiełkuje, nie może być w żaden sposób traktowane, jak roślina narkotyczna. Czy to prawda?

Legalność posiadania wspomianych nasion budzi jeszcze sporo niedomówień i pytań. Nie do końca jeszcze wiadomo czy można posiadać i przechowywać nasiona konopi. Odpowiadamy Wam od razu, abyście mogli zapamiętać i wiedzieć co jest prawdą, a co nie!

Polskie Prawo mówi wyraźnie, że posiadanie nasion konopi w celach kolekcjonerskich jest legalne i nie jest nałożone żadną karą ani grożbą otrzymania wyroku czy mandatu. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii w Polsce, nasiona konopi nie są w ogóle zakwalifikowane jako narkotyki ani tymbardziej substancja czy półprodukt, na bazie którego można wyprodukować narkotyk. Dlaczego? Ponieważ nasiona mariguany, jak każde inne nasiono, wymaga odpowiedniej opieki, warunków i miejsca do uprawy. Tylko optymalne warunki, które pozwolą wykiełkować roślinie z nasiona spowodują, że nasiono konopi stanie się rośliną, która wyrośnie na drzewko marihuany. Jednak to nie wszystko, ponieważ nawet młoda roślina nie jest produktem służącym do produkcji narkotyku. Dlaczego? Ponieważ dopóki roślina nie osiągnie odpowiedniego wzrostu i nie zakwitnie, w wyniku czego powstają tak zwane "topy marihuany" obfite w THC, roślina nie wydziela ani zapachu, ani tym bardziej nie posiada w sobie żadnych substancji narkotycznych. Tak czy inaczej hodowla roślin marihuany w Polsce jest surowo zabroniona, więc jest przestępstwem.

Wracając jednak do samych nasion - ich posiadanie i sprzedaż jest zupełnie legalna w Polsce, ale jedynym warunkiem ich posiadania, jest wiek. Mogą je posiadać wyłącznie osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 rok życia. Wiele osób obecnie kolekcjonuje nasiona konopi ze względu na ilość i różnorodność ich występowania. W dzisiejszym świecie nasion konopi odmian jest tak wiele, że cięzko wymienić wszystkie, nie pomijając jakiejkolwiek odmiany. 

Nasiona oferowane w naszym sklepie: GrowSeed.pl to wysokiej jakości i pełnowartościowe kolekcjonerskie nasiona konopi, które służą tylko i wyłącznie do celów kolekcjonerskich. Nie próbuj ich sadzić, kiełkować i hodować roślin ponieważ grozi za to kara. 

 

kolekcjonerskie nasiona konopi

 


 

Przeczytaj także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl