do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Historia nasion konopi, czyli jak to się zaczęło - Część 1

Nasiona konopi w starożytnych Chinach

Konopie indyjskie to jednoroczna, dwupienna roślina kwitnąca, wywodząca się z Azji Środkowej, a bardziej konkretnie z terenów dzisiejszej Mongolii i Południowej Syberii. Pierwsze informacje na temat stosowania nasion marihuany, datuje się na około 6000 lat przed naszą erą. To właśnie w Chinach marihuana była stosowana, jako przyprawa kuchenna, a nasiona były stosowane w diecie. 

Wytwarzano z niej również włókna, z których produkowano liny. W późniejszym okresie rozwoju cywilizacji Chińczycy odkryli, że roślina wyhodowana z nasion, może również służyć do produkcji włókien, z których można tworzyć tkaninę idealną do produkcji ubrań konopnych. 

Około 3000 lat przed naszą erą, odkryto również medyczne właściwości nasion marihuany. Chińczycy doszli do wniosku, że codzienne stosowanie i spożywanie nasion konopi, wpływa bardzo korzystnie na organizm człowieka, poprawia jego samopoczucie, a nawet leczy wiele chorób i poprawia ogólną odporność organizmu. 

Pierwsze wykorzystanie konopi indyjskich w celach medycznych odnotowano za czasów panowania cesarza Shen Nung. Stosowano je wtedy z powodzeniem w celu łagodzenia bólu i artretyzmu.

Z biegiem czasu, wytwarzanie włókien z marihuany udoskonalono. Dzięki nowym technologiom, włókna z roślin były coraz powszechniej stosowana. Opracowano również technologię wytwarzania pergaminu z włókna marihuany. Po tym, jak konopie rozprzestrzenił się na całym terytorium Chin, zawędrowały również do Korei, skąd trafiły również do Indii. 

Hindusi, podobnie jak Chińczycy, odnaleźli w konopiach indyjskich prawdziwy skarb. Wytwarzali za ich pomocą włókna i tekstylia, pożywienie oraz używali konopi w medycynie tradycyjnej. 

Konopie indyjskie trafiły również na tereny bliskiego wschodu i były używane przez scytyjskie plemiona indoeuropejskie około 1400 lat przed naszą erą i to właśnie dzięki nim poznali je również Europejczycy. Trafiły bowiem na tereny dzisiejszej południowej Rosji i Ukrainy, skąd rozprzestrzeniły się w całej Europie.

CIĄG DALSZY NASTĄPI...

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl