do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Historia nasion konopi, czyli jak to się zaczęło - Część 2

Nasiona marihuany na Świecie

W latach następnych, ze względu na wpływy Bliskiego Wschodu, kultywację konopi indyjskich rozpoczęto również w Afryce. W tym czasie były one już również rozpowszechnione w całej Europie i Azji. Wiedza o kultywacji i stosowaniu konopi były przekazywane z jednej kultury do drugiej. Dla każdej z tych cywilizacji konopie indyjskie szybko stawały się jedną z najważniejszych uprawianych roślin.

Informacje historyczne, opowiadające o tym, że nasiona marihuany trafiły w końcu do Europy, datuje się na 500 rok przed naszą erą. To właśnie wtedy, jak donoszą źródła, marihuana była uprawiana oraz pozyskiwane były nasiona konopi. Uprawa konopi stawała się coraz bardziej popularna, a wytwarzanie włókien, było dość powszechne. 

W kolejnych latach, ze względu na wpływy Bliskiego Wschodu, konopie indyjskie były rozpowszechnione również w całej Afryce. W tym czasie były powszechnie stosowane już w całej Europie i Azji, a kultywowanie i stosowanie konopi, było przekazywane z rąk jednej społeczności do drugiej. 

Dla każdej cywilizacji, która poznała zalety i możliwości wykorzystania konopi, stawała się ona jedną z najważniejszych roślin uprawowych. Na początku XIX wieku, konopie indyjskie trafiły również z Afryki do Ameryki Południowej i Meksyku. W końcu, w latach 1910 - 1911 konopie dotarły również do Stanów Zjednoczonych Ameryki. 

Mniej więcej zakończył się również wiek spokojnej i powszechnej kultywacji i uprawy konopi. Rozpoczęła się intensywna walka i niesławna wojna z narkotykami, dzięki której konopie indyjskie, są obecnie zdelegalizowane przez wiele krajów na Świecie. 

Mówi się, że w USA głównymi przeciwnikami kultywacji konopi, stały się największe koncerny tkanin oraz przedsiębiorstwa papiernicze, które wyczuły zagrożenie ze strony wszechstronności włókien konopnych, z których można wytwarzać zarówno papier jak i tkaniny. 

Prawdopodobnie koncerny wykorzystały swoje pieniądze, władzę i nacisk społeczny, aby przyczynić się do delegalizacji konopi indyjskich oraz przemysłowych, w celu zabezpieczenia własnych interesów.

A jak Wy myślicie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl