do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Jak rozpoznać marihuanę wysokiej jakości?

Jak rozpoznać zioła? Co ma znaczenie dla jakości konopi indyjskich?

Oczywiście, wybór zioła często zaczyna się od wrażeń wzrokowych i zapachowych. Wygląd, kolor marihuany oraz intensywny aromat pąków są często pierwszymi kryteriami, które przyciągają uwagę. I to jest jak najbardziej zrozumiałe. By jednak prawdziwie docenić jakość marihuany, warto zrozumieć bardziej delikatne cechy, które nie zawsze są widoczne gołym okiem. Kryteria te mają znaczenie również wtedy, gdy wyborem jest medyczna marihuana, która zwykle zostaje przepisana przez lekarza. 

Czym się różni skun od marihuany?

Przeglądając różnorodne konopie indyjskie, możesz napotkać takie terminy jak "skun" i "marihuana". Istnieje dość spore zamieszanie wokół tych dwóch pojęć, dlatego nic dziwnego, jeśli zastanawiasz się, czym się różni skun od marihuany. Warto zatem wyjaśnić, co kryją te pojęcia. Skun to odmiana zioła, które jest często krzyżowane i modyfikowane genetycznie w celu uzyskania wyższej zawartości THC, a więc substancji, która jest głównym psychoaktywnym składnikiem marihuany. To, co wyróżnia skuna, to jego działanie psychoaktywne, które może być znacznie silniejsze niż w tradycyjnej marihuanie. Jak zwykle bywa, wspomniana siła, może okazać się jednocześnie wadą, jak i zaletą. 

Z kolei tradycyjna marihuana często charakteryzuje się bardziej zrównoważonym profilem fitokannabinoidowym i może dostarczać bardziej subtelnych i różnorodnych efektów. Wybór między skunem a tradycyjną marihuaną zależy od tego, czego oczekuje się od substancji. Wiedząc już jednak, czym się różni skun od marihuany, możesz bez problemu odróżnić od siebie te elementy. Musisz jednak pamiętać, że jeśli nie jest to medyczna marihuana przepisywana na receptę, to substancja nie ma prawa znaleźć się u Ciebie i nie powinna być też przez Ciebie palona ani uprawiana. 

Jak rozpoznać jakościowe zioło? Jak wygląda gram marihuany?

Jak to zwykle bywa, zawsze w pierwszej kolejności kierujemy się estetyką. Dotyczy to wielu sytuacji, tak samo wyboru marihuany, która jest atrakcyjna wizualnie i emanuje przyjemnym aromatem. To jednak niekiedy tylko pozory, przez co istotne okazuje informacja, jak rozpoznać maczane zioło. Równie ważne jest uwzględnienie czynników, mogących negatywnie wpłynąć na jakość marihuany. Wlicza się do nich m.in. obecność nasion, pleśń, przebarwienia czy nawet owady.

Jednym z ważniejszych czynników jest obecność nasion lub łodyg w kwiatach konopi. Nasiona generują nieprzyjemny zapach w trakcie spalania. Łodygi natomiast mogą przysporzyć trudności, gdy będą się kruszyć, a zarazem zwiększają wagę, co obniża jakość marihuany. Musisz wiedzieć, że występowanie nasion w pąkach wskazuje na zapylanie rośliny, co jest zjawiskiem negatywnym

Kolory marihuany

Kolor marihuany to także istotny wskaźnik. Jeśli chcesz wybierać, sugerując się tymi kryteriami, to za świeże uchodzą te o intensywnie zielonym odcieniu, gdyż brązowy kolor nie wróży niczego dobrego. Co prawda, istnieją odmiany o innych barwach, takie jak fioletowa (jak np. odmiany Blueberry i Purple Haze), czerwona czy pomarańczowa, jednak ogólna dominacja zielonego odcienia jest pożądana. Nie można zapomnieć również o obecności tzw. kryształków, bogatych w THC. Jeśli poszukujesz odmiany o fioletowym zabarwieniu, dokładnie przyjrzyj się danemu szczepowi. Pamiętaj jednak, że uprawa oraz stosowanie tego typu roślin w Polsce jest nielegalna. Możesz jedynie posiadać nasiona marihuany feminizowane lub inne, które mają wartość kolekcjonerską. 

Kryształy THC

Jeśli interesuje Cię to, jak rozpoznać zioła, to kolejnym istotnym czynnikiem są kryształy THC. To w nich właśnie skoncentrowane jest THC, stąd stanowią one wskaźnik rodzaju marihuany. Wiele mówią o mocy danej odmiany. Jeśli widzisz wiele kryształków, oznacza to, że silniejsze będzie też działanie zioła. Za lepsze jakościowo uznaje się kryształy mleczno-brązowe. Mniej natomiast odpowiednie są warianty jasne. Dzieje się tak dlatego, że jasne nie osiągnęły jeszcze pełnej dojrzałości i nie zawierają wystarczającej ilości THC.

Zapach prawdę Ci powie

Jeśli chcesz wiedzieć, jak rozpoznać maczane zioło, musisz wziąć pod uwagę jego zapach. To istotny wskaźnik jakości. Gdy skruszysz susz lub otworzysz opakowanie, mocny zapach powinien natychmiast uderzyć w nozdrza. Silny aromat często idzie w parze z przyjemnym smakiem podczas palenia. Zapach może mieć wiele odmian, od cytrusów, przez owoce, aż po olej napędowy. Pamiętaj jednak, że Twoją czujność powinien wzbudzić zapach chemiczny.

Gęstość

Zwróć uwagę na to, czy susz w łatwy sposób oddziela się od łodygi. Słaby jakościowo produkt będzie się lepił. Niektórzy sugerują również, że zachowuje się jak glina, co może oznaczać, że jest za świeża. 

Lepkość

Kryształy THC powinny nadawać suszowi lepkość, dzięki swojemu działaniu podobnemu do żywicy. Pamiętaj, że wybrany susz nie powinien tak łatwo rozpadać się w dłoniach. To oznaka, że trafiłeś na słabo jakościowy produkt.

Wilgotność korzeni

Musisz pamiętać, że zbyt wilgotne konopie mogą w złych warunkach szybciej zacząć gnić. Zbyt wilgotna marihuana nie będzie niczym dobrym. Dlatego właśnie w naszym sklepie przykładamy tak dużą wagę do jakości. Wilgotność, może być odpowiedzią na to, jak rozpoznać maczane zioła

Jak rozpoznać zioła? Podsumowanie

A zatem wymienione przez nas kwestie mogą różnić się w zależności od wielu zmiennych. Pamiętaj, że głównym wyznacznikiem, jak rozpoznać zioła dobrej jakości, będą m.in. kryształy na włoskach i kwiatach. Najlepszym sposobem na dokładną ocenę jakości marihuany jest badanie jej w laboratorium. Musisz jednak pamiętać, że tych roślin w Polsce nie wolno uprawiać bez uprzedniej zgody. Możesz jedynie gromadzić nasiona różnych odmian w ramach kolekcjonerstwa. Jeśli interesuje Cię takie hobby, przejrzyj nasz asortyment. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl