do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Jak stosować olej konopny? Poznaj właściwości i zastosowanie oleju konopnego w kosmetyce

Olej konopny ma coraz częstsze zastosowanie w kosmetyce. Można go znaleźć w drogeryjnych produktach czy naturalnych preparatach, dostępnych w wyspecjalizowanych sklepach. Co sprawia, że olej konopny to prawdziwy hit i doskonały wspomagacz urody? Dowiedz się, na co pomaga olej konopny i przekonaj, dlaczego sprawdzi się także u Ciebie.

Olej konopny – źródło drogocennych dla urody składników

Konopie znane są od tysięcy lat z powodu szerokiego spektrum właściwości. Coraz częściej wymienia się je także w kontekście zastosowania w kosmetykach oraz w celu naturalnego podkreślania urody. Mówiąc o oleju konopnym, należy jednak wprowadzić podstawowe rozróżnienie ze względu na pochodzenie, ponieważ to właśnie ono determinuje cechy i przeznaczenie uzyskanego ostatecznie produktu. 

Do najpopularniejszych zaliczamy konopie indyjskie oraz konopie siewne. Z nasion tych drugich tłoczy się na zimno olej, który może służyć jako całkowicie naturalny, a przede wszystkim bezpieczny kosmetyk. Olej z konopi siewnych nie ma właściwości narkotycznych, psychoaktywnych, jest za to bogaty w tak ważne dla urody elementy. Skład obfituje przede wszystkim w kwasy omega, wapń, magnez, cynk oraz w cenne witaminy – A, E, K i B.

Idealna formuła powoduje, że olej konopny sprawdza się w wielu kosmetykach – szamponach do włosów, odżywkach, kremach, balsamach oraz produktach dedykowanych szczególnie wrażliwym i problematycznym typom cery. Można używać go także do sporządzania maseczek, maści, a nawet żeli pod prysznic i płynów do kąpieli. Co sprawia, że jest tak szeroko stosowany?

Jakie działanie wykazuje olej konopny?

Olej konopny jest produktem działającym w bardzo delikatny sposób. Nie wywołuje alergii, podrażnień, może za to doskonale wspomagać codzienną pielęgnację. Wśród najważniejszych właściwości oleju konopnego należy wymienić:

  • działanie przeciwzapalne,
  • łagodzące,
  • antybakteryjne,
  • nawilżające,
  • neutralizujące wolne rodniki.

Właściwości oleju konopnego sprawiają, że świetnie nadaje się on do łagodzenia różnego rodzaju problemów skórnych. Przyczynia się do odbudowy płaszcza hydrolipidowego naskórka, dzięki czemu skóra pozostaje po nim odżywiona, nawilżona, a także zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi.

Działanie łagodzące przynosi ulgę cierpiącym na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, egzemę oraz alergikom czy osobom zmagającym się ze zmianami trądzikowymi.

U kogo sprawdzi się olej konopny?

Olej konopny pokochają wszyscy ci, którzy walczą z niedoskonałościami cery. Pomaga on przy skórze suchej, wrażliwej, ze stanami zapalnymi oraz przebarwieniami. Ze względu na silne właściwości nawilżające, zwiększa elastyczność skóry, dzięki czemu może być także stosowany w celu zapobiegania zmarszczkom.

Używanie oleju na twarz to nie jedyna opcja. Powinni po niego sięgnąć także ci, którzy chcą widocznie poprawić kondycję swoich włosów. Zneutralizuje on problem łupieżu, łuszczenia się skóry, spowodowanego nadmierną suchością, a ponadto uelastyczni włosy, sprawi, że staną się lśniące oraz ułatwi rozczesywanie.

Całkowicie bezpieczny skład sprawia, że olej konopny śmiało można stosować u dzieci i niemowląt. Kosmetyki na bazie konopii ukoją delikatną, podrażnioną, a nawet alergiczną lub atopową skórę malucha.

Olej konopny – jak go stosować?

Warto wybierać gotowe produkty, których skład oparty jest na oleju z nasion konopii, jednak warto również bezpośrednio aplikować czysty olejek. Mimo silnych właściwości odżywczych olej konopny nie jest tłusty, nie pozostawia na ciele nieprzyjemnego uczucia „klejenia”, dlatego pielęgnacja przy jego użyciu jest czystą przyjemnością.

Sposoby użycia oleju konopnego:

  • dodatek do ulubionych kosmetyków – olej konopny warto dodawać do używanych na co dzień kosmetyków, by wzbogacić, a tym samym polepszyć ich skład. Kilka kropli można wymieszać z kremem lub balsamem.
  • na włosy – zaaplikowany na włosy przed ich myciem wykazuje działanie niczym najlepsza odżywka. Warto, by pozostawał na włosach nawet kilka godzin, dzięki czemu staną się one głęboko nawilżone i zregenerowane.
  • na twarz – np. zamiast kremu na oczyszczoną skórę twarzy lub też jako wspomagacz w walce z cerą problematyczną. Dobrze sprawdzi się na podrażnienia, przesuszenia skóry czy wypryski i niedoskonałości.
  • na przesuszone stopy i dłonie – grubszą warstwę oleju można wetrzeć w mocno wysuszone i popękane ciało. Pozostawiony na noc przyniesie skórze znaczną ulgę.
  • do regenerującego masażu całego ciała.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl