do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Jak zacząć kolekcję? Kolekcjonerska marihuana

Kolekcjonowanie nasion marihuany to coraz popularniejsze hobby, a z roku na rok przybywa entuzjastów konopi. Mimo że marihuana stanowi temat budzący wiele emocji, a jej negatywna sława związana jest z właściwościami psychoaktywnymi niektórych gatunków, to istnieje wiele odmian rośliny, które wykorzystywane są np. w produkcji materiałów lub papieru, a także jako sprawdzony środek medyczny. Marihuana kolekcjonerska dostępna jest zarówno w sklepach stacjonarnych w większych miastach, jak i online, jednak zanim zdecydujemy się na jej zakup, warto znać przepisy prawne, które jasno określają możliwości obrotu nasionami oraz sposób, w jaki wybierać gatunki konopi. W artykule przedstawiamy najważniejsze fakty.

Marihuana kolekcjonerska – wymagania prawne

Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, nasiona konopi indyjskich nie są zaliczane do narkotyków oraz ich prekursorów. Jednak ze względu na działanie psychotyczne marihuana w Polsce nie jest legalna. Wyjątkiem jest natomiast marihuana medyczna, która po burzliwych obradach w sejmie została dopuszczona do użytku w 2017 r. Jej sprzedaż może być prowadzona jednak jedynie w aptekach pod postacią sporządzanych na miejscu leków.

Coraz częściej można jednak spotkać się z pojęciem marihuany kolekcjonerskiej, która stała się hobby dla wielu nabywców. Wszystko dlatego, że kupno, posiadanie oraz kolekcjonowanie nasion kolekcjonerskich jest w naszym kraju legalne. Należy jednak pamiętać, że przygotowanie nasion pod uprawę, kiełkowanie oraz uprawa zgodnie z przepisami polskimi nie są legalne. Postępowanie wbrew tym zasadom wiąże się z poniesieniem odpowiedzialności karnej.

Jak kolekcjonować nasiona marihuany?

Rozpoczynając swoją przygodę z marihuaną kolekcjonerską, warto zapoznać się z dostępnymi gatunkami nasion oraz możliwościami, jakie oferuje rynek. W sprzedaży dostępne są zarówno nasiona konopi siewnych (Cannabis Sativa), jak i konopi indyjskich (Cannabis Indica). Na początku swojego hobby warto wybierać odmiany łatwe w utrzymaniu, które nie są wymagające dla kolekcjonera. Z tego powodu specjaliści zalecają zaczynać od nasion w wersji autoflowering, czyli kwitnących automatycznie. Wielu hobbystów decyduje się właśnie na nie, dlatego w sklepach oferujących sprzedaż marihuany kolekcjonerskiej można znaleźć wiele ich odmian w postaci czystej lub w formie mieszanek. Ponadto, warto również zwrócić uwagę na płeć nasion. Najlepiej, jeśli są feminizowane, a także pochodzą jedynie od sprawdzonych i zaufanych producentów.

Po zakupie nasion kolekcjonerskich trzeba pamiętać o właściwych warunkach ich przechowywania. Najczęściej przetrzymuje się je w specjalnych klaserach w warunkach chłodniczych, co zapobiega kiełkowaniu nasion. Nie trzeba się również obawiać, że możliwości kolekcjonerskie mogą się kiedyś skończyć, ponieważ odmian nasion marihuany jest bardzo dużo, a wciąż powstają nowe krzyżówki genetyczne o różnych właściwościach. Rynek wciąż jest więc jeszcze nienasycony.

Marihuana kolekcjonerska – gdzie kupić?

Rosnąca popularność konopi sprawia, że marihuana kolekcjonerska staje się coraz łatwiej dostępna. Sklepy, w których można ją zakupić, często określane są seedbankami. Można je spotkać zarówno w większych miastach, jak i w Internecie. Rynek nasion kolekcjonerskich online cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. W ofercie GrowSeed można wybierać spośród wielu odmian, które zawierają pełen opis nasion, co pozwala nie tylko poznać ich historię genetyczną i producenta, ale również dowiedzieć się jak kwitnie roślina oraz czy jest odmianą indoorową, czy outdoorową. Dane te podawane są dla informacji nabywców, nie mają natomiast na celu zachęcania ich do nielegalnej uprawy marihuany. Dodatkowo dokładamy wszelkich starań, aby oferowane nasiona kolekcjonerskie były zawsze świeże i pochodziły jedynie od znanych i sprawdzonych producentów, co wyróżnia nas na tle innych sklepów internetowych.

Wielu kolekcjonerów podczas swoich zakupów zaznacza, że głównym przedmiotem ich zainteresowania jest genetyczna różnorodność nasion marihuany kolekcjonerskiej oraz historia powstawania poszczególnych odmian. Co ciekawe, wiele gatunków nasion powstało w czasie badań w laboratoriach medycznych wielu krajów, w których próbowano określić lecznicze właściwości tej rośliny. To właśnie dlatego coraz częściej marihuana jest wykorzystywana do celów leczniczych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl