do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Jak zneutralizować i ukryć zapach marihuany?

Jak pachnie marihuana?

Jedno z częściej pojawiających się pytań, wśród osób, które nie miały wcześniej do czynienia ze wspomnianą substancją i próbują ją rozpoznać w swoim otoczeniu, brzmi: co przypomina zapach marihuany. Musisz wiedzieć, że jest on bardzo charakterystyczny i skomplikowany, a jego profil aromatyczny. Zapach może różnić się w zależności od odmiany i stopnia dojrzałości rośliny. Ogólnie opisuje się, że jest to raczej ziołowy, słodki, gorzki lub ostry zapach, a często można wyczuć nuty przyprawowe, drewniane lub cytrusowe. Jednak to właśnie zapach trzech głównych składników, tj. terpenów, nadaje marihuanie jej charakterystyczny aromat. 

Czym są terpeny? To związki chemiczne, które występują naturalnie w roślinach konopi i nadają jej specyficzne cechy zapachowe. Popularne terpeny obecne w marihuanie to m.in. mircen, limonen, pinen, czy caryofylen. To połączenie terpenów i innych związków chemicznych nadaje wspomnianej substancji jej rozpoznawalny, niedający się z niczym pomylić zapach. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak pachnie zioło, pamiętaj, że jest to raczej łatwo rozpoznawalny aromat. Co ważne, substancja ta nie jest dozwolona w Polsce. Dopuszczalna okazuje się jedynie medyczna marihuana, wydawana na receptę w przypadku różnych stanów chorobowych. 

Jakie są sposoby na pozbycie się zapachu marihuany z domu?

Wiesz już zatem, jaki jest zapach marihuany. Pozostaje więc pytanie, jakie są możliwe sposoby na pozbycie się tego charakterystycznego aromatu. Najlepszym rozwiązaniem, a jednocześnie starym jak świat, jest wietrzenie pomieszczenia. Zanim jeszcze rozniesienie się po pokoju dym, najlepiej otwórz okno. Oczywiście nie zawsze takie działanie jest możliwe, szczególnie gdy mieszka się na parterze. Co masz zatem jeszcze do dyspozycji? Sięgnij po mocne, aromatyczne olejki o ładnym zapachu, które szybko przykryją charakterystyczne aromaty marihuany. Możesz ponadto:

  • poprosić bliskich, by używali zioła na zewnątrz — zapach na wietrze szybciej się niesie, a jedyny, jaki Ci zostanie, będzie unosił się na włosach i ubraniach;
  • kadzidełka — to zawsze trafne rozwiązanie, jeśli osoba nie wie, co przypomina zapach marihuany, może pomylić ją z popularnymi kadzidłami. Zmieszane zapachy będą trudne do wykrycia, a ty nie zostaniesz przyłapany;
  • świeczki — te naprawdę intensywne świetnie poradzą sobie z ukryciem zapachów;
  • odświeżacze powietrza — działają podobnie jak świeczki o odświeżacze powietrza. 

Jak pozbyć się zapachu z włosów oraz ciała?

Gdy wiesz już, jak wywietrzyć pokój i pozbyć się zapachów z mieszkania, pozostaje pytanie, jak zmniejszyć zapach z włosów oraz ciała. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest oczywisty prysznic i wymiana ciuchów. Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, sposobem na pozbycie się zapachu może być wykorzystanie mocnych perfum. Spryskaj się nimi obficie, a zapach marihuany będzie trudny do wykrycia.

Po jakim czasie znika zapach marihuany?

Jeśli obawiasz się aromatu wspomnianej substancji, z pewnością zastanawiasz się, po jakim czasie znika zapach marihuany. Warto zaznaczyć, że zapach może przylgnąć do tkanin, mebli czy ścian. Dlatego tak ważne jest regularne wietrzenie pokoju oraz używanie wspomnianych “wspomagaczy”. Trudno dokładnie wskazać, jak długo utrzymuje się aromat po ziele. Znaczenie ma bowiem między innymi intensywność palenia. Im więcej marihuany jest spalane, tym intensywniejszy i trwalszy jest zapach. Jeśli palisz w zamkniętym pomieszczeniu lub w małym pomieszczeniu, zapach może utrzymywać się znacznie dłużej. Dlatego, jeżeli nie chcesz mieć tego zapachu w domu, wyproś palaczy na zewnątrz. Pomocne w szybkim pozbyciu się aromatu będzie wietrzenie. 

W konsekwencji zapach marihuany będzie stopniowo zanikał w miarę upływu czasu. Jednak może to potrwać kilka godzin do kilku dni, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach. Pamiętaj jednak, że palenie marihuany w Polsce jest zupełnie zabronione i karalne. Możesz za to posiadać m.in. nasiona marihuany feminizowane kolekcjonerskie. Takie produkty znajdziesz w naszym sklepie. 

Jak pachnie marihuana? Sposoby na palenie zioła bez wydzielania zapachu

Jeśli rozważasz, jak pachnie marihuana i jak ukryć ten zapach, z pewnością zainteresują Cię sposoby na ukrycie go. Zatem co nie przepuszcza zapachu marihuany? Jednym z możliwości jest tzw. dabbing. W nich kładzie się koncentraty. Generują one mniej zapachu niż przy standardowym dymie. To rozwiązanie wymaga jednak właściwego sprzętu oraz zapalniczki żarowej. 

Kolejnym sposobem są waporyzatory. Konopie oraz ekstrakty wystawione są na działanie niższej temperatury niż w trakcie palenia. Nie spalają one terpenów ani kannabinoidów, a niektórzy sądzą, że poprawiają smak i generują mniej zapachu. Przy paleniu niekiedy stosuje się też splof. 

Co ważne, skuteczne sposoby na przykrycie zapachu marihuany to również wspomniane już odświeżacze, kadzidełka, regularne wietrzenie, prawidłowe przechowywanie zioła, olejki esencjonalne oraz perfumy. Pamiętaj jednak, że palenie marihuany w Polsce jest nielegalne, a więc Twoje problemy z pozbywaniem się zapachu nie powinny mieć miejsca, chyba że korzystasz z medycznych rozwiązań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl