do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Konopie w budownictwie? Tak!

 

Dlaczego warto używać konopi do produkcji betonu budowlanego?

 

Beton jest materiałem budowlanym służącym jako wypełnienie oraz spoiwo przegród w konstrukcji budynku. Wypełniając drewniane konstrukcje szkieletowe utwardzają całą konstrukcję tworząc solidną i ekologiczną ścianę. Dzięki swoim właściwościom beton konopny jest idealnym materiałem, dzięki któremu rewolucja w budownictwie jest naprawdę możliwa.

Składnikami takiego betonu są paździerze konopne(czyli pocięte i zdrewniałe łodygi konopi przemysłowych), spoiwo w postaci wapna i oczywiście woda. Tylko tyle wystarczy, aby stworzyć wyjątkowo mocne i ekologiczne spoiwo, dzięki któremu można budować nie tylko domy, ale również o wiele większe konstrukcje.

Spoiwo z konopi charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi jak również niezwykle wysoką przepuszczalnością. W pomieszczeniach, które zostały zbudowane z konopi tworzy się zdrowy i wyjątkowy mikroklimat, który nie tylko reguluje poziom wilgotności, ale również zapewnia nieprawdopodobną stateczność cieplną. Dom wybudowany na bazie konopi przemysłowych nie odnotowuje nagłych wahań temperatur co dodatkowo wpływa na użyteczność tego typu betonu.

Warto również wspomnieć, że spoiwo wapienne, które używane jest do tworzenia betonu konopnego, tworzy wyjątkowy materiał odporny na pleśń i rozwój grzybów. Jest również wyjątkowo odporny na działanie ognia dlatego nie musimy się martwić, że w taki sposób wybudowany dom będzie podatny na podpalenia czy pożary.

Czy jest możliwe wybudowanie takiego domu w Polsce?

 

Oczywiście, że tak! Nie od dzisiaj beton konopny jest znany w Polsce. Na całym świecie jest on jednym z najstarszych rodzajów spoiw służących do budowania wszelkiego rodzaju budynków. Popularność tego wyjątkowego betonu spadła w czasach gdy bardzo duży nacisk rządy wszystkich krajów położyły na uniemożliwieniu nielegalnego handlu marihuaną, blokując tym samym dostęp do przemysłowych konopi. Na szczęście na całym świecie oraz w Polsce coraz bardziej dostrzega się nieograniczone możliwości konopi przemysłowych, które mogą służyć nie tylko jako budulec, ale znajdują również zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłowych oraz medycynie.

Coraz większe zastosowanie sprawia również, że możliwość dotarcia do produktów tworzonych z konopi przemysłowych stało się w dzisiejszych czasach coraz bardziej możliwe i nie stanowi już większego problemu. Często spotkać można wielu wystawców oraz producentów na różnorodnych targach związanych ze zdrową żywnością, wykorzystaniem konopi czy na targach budowlanych. Warto więc zainteresować się i przyjrzeć produktom z konopi przemysłowych, ponieważ coraz częściej przekonujemy się, że konopie przemysłowe to naprawdę wyjątkowa roślina o nieograniczonych możliwościach wykorzystania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl