do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Korzyści zdrowotne, wynikające ze spożywania nasion konopi siewnych

Prawdopodobnie niewiele osób wie, że nasiona konopi to bogate złoże białka oraz witamin z grupy Omega, czyli tych samych, które przyswajamy podczas spożywania ryb. Ci, którzy już poznali wspaniałe działania nasion konopnych, spożywają je na co dzień, a nawet zamienili ryby na nasiona. Dlaczego? To bardzo proste. Nasiona konopi można spokojnie spożywać jako zamiennik orzeszków do wieczornego seansu filmowego, podczas spędzania miłego wieczoru z bliską osobą. 

Nasiona konopi, to również idealny dodatek do różnego rodzaju zdrowych sałatek, ale nie tylko. Nasiona to zdrowe źródło białka oraz tłuszczów, więc szczególnie zalecane są osobom aktywnym, dla których odpowiednia dieta, to bardzo istotny element ich życia. Dlatego zjadanie nasion konopi siewnych, idealnie wpływa na organizm człowieka, wspiera jego funkcjonowanie oraz wspomaga nasze zdrowie.

Nasiona konopi siewnych bardzo dobrze wpływają na nasz organizm, ponieważ:

1. Są pożywne i zawierają bardzo dużo witamin i minerałów

Zawierają ponad 30% tłuszczu, czyli o wiele więcej, niż inne naturalne pożywienie roślinne i zwierzęce. Poza tym są źródłem kwasów Omega oraz niezbędne kwasy tłuszczowe – kwas linolowy (omega-6) i kwas alfa-linolenowy (omega-3). Ponadto w ich składzie znajdziemy także kwas gamma-linolenowy, posiadający korzyści zdrowotne.

2. Mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca i układu krążenia

Dzięki dużej zawartości kwasu argininy, nasiona konopi mogą zapobiec występowaniu chorób serca oraz różnych chorób układu krążenia. Badania z udziałem zwierząt wykazały również, że spożywanie nasion konopi oraz olejku CBD, pozwoliło zmniejszyć ciśnienie krwi, zniwelować powstawanie skrzepów oraz wpłynąć na regenerację serca po zawale. 

3. Zwalczanie zaburzeń i zmian skórnych

Wszystko dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, w tym Omega-6 i Omega-3, dzięki którym można zwalczyć suchość skóry, Łagodzą suchą skórę, niwelują uczucie swędzenia i zmniejszają zapotrzebowanie na medykamenty stosowane w celu polepszenia kondycji skóry.

4. Doskonałe źródło białka roślinnego

Jeżeli nie wiedzieliście, teraz możecie się dowiedzieć, że na 30 gramów nasion, aż 11 gramów to białko roślinne. To bardzo wiele. Dzięki takiemu stężeniu, nasiona konopi oraz olejki CBD, uznawane są jako kompletne źródło białka, które jest w stanie zaopatrzyć nas w dzienne zapotrzebowanie na białko. Nasz organizm nie jest w stanie wytwarzać niezbędnych do życia aminokwasów, dlatego jesteśmy zmuszeni pozyskiwać je z roślin bądź zwierząt. Dzięki konopiom ten problem może być w 100% rozwiązany. 

5. Spożywanie nasion konopi pomaga okiełznać PMS i Menopauzę!

Badania dowiodły, że zbawienne działanie nasion konopi oraz olejków CBD bardzo dobrze wpływa na organizm kobiety, dając ukojenie, ograniczając skutki menopauzy oraz PMS-a. Codzienne spożywanie konopi, spowoduje ograniczenie napięcia, złagodzi nerwy i wpłynie kojąco, w przypadku dolegliwości bólowych.

6. Niełuskane nasiona konopi, mogą wpłynąć pozytywnie na trawienie

Niewiele osób wie o tym, że w przypadku niełuskanych nasion konopi, mamy do czynienia z wartościami, które mogą znacząco wpłynąć na trawienie pokarmów. Dzięki zawartości rozpuszczalnego błonnika bardzo dobrze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu oraz dostarczają składników odżywczych pożytecznym bakteriom, które zamieszkują nasze ciało. Natomiast dzięki obecności nierozpuszczalnego błonnika, niełuskane nasiona konopi, wspomagają układ trawienny oraz pozytywnie wpływają na transport pokarmów, oraz ich przedostawanie się do kolejnych partii układu trawiennego.

 

PODSUMOWANIE

Konopie siewne są bogatym źródłem białka, składników odżywczych oraz wielu cennych minerałów. Dzięki dużej zawartości tłuszczów roślinnych wpływają również na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. W tym włosów czy skóry. Poprawiają nastrój, pozwalają zapanować nad stresem oraz skutkami menopauzy czy kobiecego PMS. Chociaż nie są bardzo rozpowszechnione, powinny stać się jednym z podstawowych składników każdej diety, uzupełniać ją i stanowić jej część.

Zwolennicy konopi siewnych, nazywają nasiona - sercem konopi, ponieważ są niedocenionym i niezrównanym źródłem życiodajnych pierwiastków i minerałów. Warto zapoznać się z ich działaniem na nasz organizm i przekonać się, że konopie siewne, to dobro natury, którego potrzebujemy.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl