do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Kush - co oznacza

Kush — co to?

Kush okazuje się odpowiednim wyborem zarówno dla osób początkujących, jak i bardziej doświadczonych hodowców. Nasiona automatyczne charakteryzują się krótkim okresem kwitnienia. Proces ich wzrostu uzależniony jest od godzin ekspozycji na światło, naturalne lub sztuczne. Powiedzieliśmy już co to jest Kush oraz wspomnieliśmy, że działa intensywnie. Co to dokładnie oznacza? Wykazuje przede wszystkim działanie relaksujące i uspokajające. Często podkreślane jest jego działanie poprawiające myślenie. Wśród fizycznych efektów zauważa się przede wszystkim uczucie ciężkiego ciała.

Jako marihuana medyczna znajduje zastosowanie w łagodzeniu objawów wielu dolegliwości. Właściwości tej rośliny są wykorzystywane przede wszystkim w redukcji stanów napięcia, lęków, czy nerwicy. Odmiany Kush mogą okazać się cennym wsparciem w leczeniu bólu, dotyczy to szczególnie przewlekłych, uciążliwych dolegliwości. Uspokajające działanie Kush wykorzystywane jest także przez osoby zmagające się z zaburzeniami snu. W badaniach udowodniono, że roślina ta może mieć korzystny wpływ na stan zdrowia pacjentów z zaburzeniami odżywiania.

Kush — charakterystyka i właściwości

Są roślinami odpornymi, ponieważ przystosowały się do niekorzystnych warunków panujących w trudnym klimacie. Zachowują wytrzymałość w przypadku narażenia na bardzo niską temperaturę, silny wiatr, brak dostępu do wystarczającej ilości wody, czy intensywnie promieniowanie słoneczne. Czy jednak wszystkie odmiany zachowują się dokładnie tak samo? Wysoka odporność dotyczy przede wszystkim pierwotnych odmian, które tę wytrzymałość wykształciły. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowo stworzonych szczepów hybrydowych. Kush jest odmianą nadającą się do hodowli zarówno w warunkach indoor, jak i outdoor. W obu przypadkach szanse na osiągnięcie dużych plonów są naprawdę wysokie. W przypadku hodowli outdoor rośliny mogą osiągnąć wysokość nawet do 150 cm, podczas gdy w przypadku domowej uprawy zazwyczaj nie przekracza 100 cm. 

Jak wygląda Kush? Szczepy tej rośliny zazwyczaj nie osiągają wysokich rozmiarów, są niskie i krępe. Uwagę zwraca ich bujne, bogate rozgałęzienie. Liście krzewów mają kolor ciemnozielony, a pąki są grube i pokryte intensywnie włoskami. Z kolei słupki mogą przybierać różne barwy, rozpoczynając od pomarańczowego, a na brązowym kończąc. Wysoką różnorodnością wyróżnia się także smak i aromat. W zależności od konkretnej odmiany może pozostawiać delikatny zapach kwiatowy lub soczysty cytrusowy. W przypadku niektórych szczepów wyczuwalne są ziemiste zapachy, zdecydowanie bardziej wyraziste aromaty sosny, czy pieprzu. Okazuje się, że wiele osób wyraźnie wyczuwa smak i zapach świeżych jagód!

Jakie właściwości charakteryzuje Kush? Pozwala osiągnąć efekt wyciszenia, rozluźnienia i uspokojenia z jednoczesną euforią. Intensywność i rodzaj działania, podobnie jak w przypadku innych roślin należących do tego gatunku, uzależnione są od konkretnego szczepu, a przede wszystkim zawartości konkretnych związków aktywnych. W niektórych rodzajach Kush występuje aż do 20% stężenia THC (a w niektórych odmianach nawet więcej), co oznacza naprawdę dużą dawkę. 

Odmiany Kush

Poniżej omówimy kilka najpopularniejszych odmian Kush. Zalicza się do nich:

  • OG Kush wyróżnia się intensywnym aromatem i mocnym działaniem zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Odmiana OG Kush zawiera zaledwie nieznaczną ilość CBD, jednak wyróżnia się bardzo wysokim stężeniem THC, bo aż 24%. OG Kush pochodzi z Północnej Kalifornii, jednak za sprawą swojego intensywnego działania i aromatu zyskał popularność niemal na całym świecie. Znawcy zgodnie stwierdzają, że OG Kush jest jedną z najlepszych odmian konopi dostępnych na rynku.
  • Pure Kush jest specjalnie wyselekcjonowanym fenotypem OG Kush. Ma słodki, orzechowy smak i jest odpowiednią odmianą dla początkujących hodowców. Cechą szczególną tej rośliny jest różowy odcień kwiatostanów i włosków tej odmiany. Pure Kush znajduje zastosowanie w terapii niektórych schorzeń, a jego dobroczynne działanie doceniają pacjenci zmagający się z uciążliwymi bólami głowy i nawracającymi migrenami. Odmiana ta wykazuje działanie uspokajające i nasenne, przez co bywa zalecana w przypadku zaburzeń snu (np. bezsenności).
  • Royal Queen Seeds jest marką oferującą szeroki wybór nasion, w tym również wielu odmian Kush. Wszystkie nasiona są feminizowane, co oznacza wysoką jakość i wielkość plonów. Wśród przykładów warto wymienić Bubble Kush, który zawiera 80% genów Indica i 20% Sativa, a także 19% zawartość THC. Odmiana ta znajduje zastosowanie medyczne, a jej właściwości wspomagające relaks doceniają osoby zmagające się z depresją, dolegliwościami bólowymi oraz bezsennością. Z kolei osoby poszukujące przyjemnego, choć niezbyt intensywnego działania i doskonałego smaku z pewnością zwrócą uwagę na Critical Kush.

Wiesz już, co jest Kush, jak wygląda ta roślina i jakie wykazuje działanie. Jak wspomnieliśmy, ze względu na wysoką popularność i cenne właściwości, Kush doczekał się podróbek. Dlatego chcąc uzyskać oryginalne, certyfikowane nasiona, warto kupić je od zaufanego dostawcy. W sklepie growseed.pl znajdziesz produkty pochodzące z bezpiecznych, kontrolowanych upraw, gdzie producenci dbają, aby dostarczyć nam odmian najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl