do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Marihuana medyczna a rekreacyjna - poznaj różnice

Różnica pomiędzy marihuaną medyczną a rekreacyjną wynika głównie ze względu na jej zastosowanie, a także sposób uprawy. Wszystko za sprawą tego, że każdy z wariantów uzyskiwany jest z tych samych odmian konopi, niemniej jednak medyczne stosowanie marihuany ma za zadanie pomóc w przypadku schorzeń. Różnic wynikających z różnych rodzajów zastosowania jest jednak zdecydowanie więcej.

Czy marihuana medyczna i rekreacyjna to to samo?

Na samym początku, warto odpowiedzieć na pytanie, czy marihuana medyczna i rekreacyjna to to samo. Chociaż może wydawać się to dziwne, to tak, zarówno marihuana medyczna, jak i rekreacyjna pochodzi z tych samych odmian konopi. Różnica wynika jednak ze sposobu uprawy konopi, a także jakości otrzymanego surowca. Z tego powodu, udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy marihuana medyczna i rekreacyjna to to samo zależne jest od wielu czynników, aczkolwiek samo nazewnictwo określane jest przez sposób, a także cel stosowania marihuany, który towarzyszy osobie spożywającej.

Co więcej, warto wspomnieć, czym różnią się nasiona medycznej marihuany, a nasiona marihuany rekreacyjnej, ponieważ mimo tego, że może być ona tego samego gatunku, to właściwości po spożyciu mogą się zdecydowanie od siebie odróżniać. Wszystko za sprawą tego, że medyczna odmiana wytwarzana jest w odpowiednich warunkach, które przystosowują ją do dostosowania do specjalistycznej terapii. Na dodatek, czynnikiem, który definiuje to, czym różni się marihuana medyczna od zwykłej, jest cel jej hodowania. W przypadku wyrobu medycznego stawia się na kannabinoidy, które mają za zadanie pomóc w leczeniu chorób, natomiast zwykła odmiana, ma za zadanie wprowadzić osobę spożywającą w wysokie poczucie euforii.

Różnice między marihuaną medyczną a rekreacyjną

Główną różnicą, która wyróżnia marihuanę medyczną, na tle rekreacyjnej jest sposób jej otrzymywania. Hodowanie konopi w przystosowanych do tego warunkach redukuje ilość zanieczyszczeń, dlatego marihuana medyczna jest rozwiązaniem, które jest zdecydowanie bardziej bezpiecznie. Co więcej, różnice między marihuaną medyczną a rekreacyjną wynikają również ze sposobu ich pozyskania. Medyczne odmiany marihuany dostępne są tylko po wcześniejszym okazaniu recepty, natomiast rekreacyjne nie są sprzedawana na rynku legalnym, przez co zakup marihuany z innego miejsca niż apteka, wiąże się z pozyskaniem jej z nielegalnego źródła.

Na dodatek, warto wspomnieć o tym, że marihuana medyczna cechuje się wysoką jakością, ponieważ jej skład musi zostać odpowiednio przebadany, a także dopuszczony do sprzedaży. Właśnie dlatego, w przypadku medycznej marihuany występuje pewność, że jest to lek, który w stu procentach zawiera marihuanę, czego w wielu przypadkach nie można powiedzieć o marihuanie zakupionej z drugiej ręki, w której mogą znajdować się wszelakie domieszki zmniejszające gramaturę czystego surowca. Co więcej, wracając jeszcze do legalności suszu CBD, posiadanie medycznej odmiany jest dozwolone, dlatego nie grożą Ci z tego tytułu żadne konsekwencje.

Kontynuując odpowiedź na pytanie, czym różni się medyczna marihuana od rekreacyjnej, konieczne jest wspomnienie powtarzalności składu. Osoby pozyskujące susz z nielegalnego źródła, nie mogą mieć pewności co do jego składu. W przypadku odmian medycznych utrzymywane są natomiast stałe warunki uprawy, dlatego proporcje występujące w składzie suszu są zawsze takie same, a to pozwala na dopasowanie lekarstwa do potrzeb pacjenta. W przypadku leczenia ważne jest, aby pacjent sięgał za każdym razem po sprawdzone lekarstwo, a specjalne warunki uprawy, które są powtarzalne, właśnie to gwarantują.

Marihuana medyczna vs rekreacyjna — co jeszcze wyróżnia poszczególne rodzaje?

Porównując oba rodzaje suszu konopnego, warto poruszyć kwestię ceny poszczególnych rodzajów. Marihuana medyczna vs rekreacyjna i różnice, które pomiędzy występują w kwestii ceny, są naprawdę zauważalne. Ze względu na to, że marihuana medyczna dostępna jest w aptece, jej cena uwzględnia zarówno koszty wyhodowania, jak i złożonego łańcucha dostaw. Z tego powodu, każda z pośredników dokłada co ceny suszu swoją prowizję, dlatego cena medycznej marihuany, w zależności od jej odmiany może być większa od marihuany rekreacyjnej, która dostępna jest z nieautoryzowanego źródła.

Cena, którą należy zapłacić za medyczną marihuanę, jest jednak uzasadniona, ponieważ kupując susz z apteki, pewne jest, że otrzymany zostanie sprawdzony i dokładnie zważony susz. Jest to spora różnica, ponieważ osoby sprzedające marihuanę mogą oszukiwać swoich klientów, ze względu na to, że zakup suszu nie jest legalny, a co za tym idzie, klient nie będzie mógł zgłosić swojego sprzeciwu do organów prawnych. Właśnie dlatego, stając przed wyborem marihuana medyczna vs rekreacyjna w każdej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po susz sprzedawany w aptece, jednak należy pamiętać, że jest on dostępny jedynie dla osób z problemami zdrowotnymi.

U nas znajdziesz takie odmiany nasion jak:

Marihuana medyczna a rekreacyjna, jakie są ich wspólne cechy?

Mogłoby się wydawać, że ze względu na wynikające różnice, które są zauważalne, marihuana medyczna oraz rekreacyjna pochodzą z innych nasion. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ nasiona medycznej marihuany są takie same, jak w przypadku rekreacyjnej, jednak różnica wynika z wcześniej wspomnianych warunków uprawy. Oczywiście, marihuana medyczna a rekreacyjna różni się stężeniem THC, którego obecność nie jest potrzebna w leczeniu większości chorób, dlatego nasiona marihuany, które mają posłużyć do wyhodowania medycznych odmian, są specjalnie przystosowane, aby zwiększone zostało stężenie CBD.

Naturalnie, marihuana przepisana przez lekarza może mieć w sobie większą ilość THC, ponieważ ta zależna jest od konkretnej odmiany, z której został wykonany susz. Z tego powodu, osoby stosujące marihuanę przepisaną przez lekarza powinny po nią sięgnąć w odpowiednim momencie, gdy znajdują się one w dogodnym miejscu. Palenie marihuany medycznej, tak samo, jak marihuana rekreacyjna może doprowadzić do odurzenia, które ze względu na gatunek może być większe lub mniejsze. Niemniej jednak, przed skorzystaniem warto upewnić się, że w trakcie palenia nie wydarzy się żadna nagła sytuacja, wymagająca natychmiastowych działań.

Marihuana medyczna i rekreacyjna w świetle prawa

Osoby, które po raz pierwszy sięgają po marihuanę medyczną, mogą zastanawiać się, na temat legalności jej posiadania, ponieważ w przypadku suszu przeznaczonego do działań rekreacyjnych, polskie prawo jest surowe. Różnica między marihuaną medyczną a rekreacyjną to właśnie legalność. W przypadku legalnie pozyskanej marihuany medycznej na receptę pacjent bez problemu może być w jej posiadaniu w praktycznie każdym miejscu.

Oczywiście, należy pamiętać, że nieważne od sposobu pozyskania, osoba będąca po spożyciu suszu nie powinna prowadzić samochodu, ponieważ regulacje prawne jasno tego zakazują, a osoba kierująca pojazdem może być za to srogo ukarana. Warto wspomnieć, że w świetle prawa, osoby posiadające receptę, mogą spożywać marihuanę w miejscach publicznych, w których nie ma zakazu palenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl