do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Marihuana medyczna - dlaczego wywołuje tak wiele kontrowersji?

Konopie indyjskie, a marihuana medyczna

Nie jest tajemnicą, że konopie indyjskie są bardzo popularne ze względu na swoje właściwości psychoaktywne. Marihuana pozyskiwana z konopi, wpływa nie tylko na psychikę, ale również na ogólne samopoczucie człowieka. W zależności od ilości i przyjętej dawki może wpłynąć na różne elementy postrzegania, w tym koncentrację, percepcję, pamięć itd. 

Zaburzenia wywołane spożywaniem marihuany u każdego człowieka objawiają się inaczej. Czasami może również wywoływać halucynacje lub omamy słuchowe. Oczywiście nie zawsze objawy są silne i wywołują tak negatywne reakcje na organizm człowieka. Najczęściej objawy są dość łagodne, włączając rozluźnienie organizmu, rozładowanie napięcia i stresu codziennego dnia itp. 

Marihuana jako związek psychoaktywny, jest w wielu krajach zakazana. W tym również w Polsce. Ze względu na swoje właściwości, jest uznawana jako narkotyk. Z powodu swoich składników może, chociaż nie musi, wpływać negatywnie na organizm człowieka. Jednak jako lekki narkotyk może spowodować u niektórych osób chęć sięgnięcia po mocniejsze narkotyki. 

Marihuana stała się bardzo popularnym narkotykiem. Szczególnie teraz, gdy legalizacja w wielu krajach jest zupełnie inaczej postrzegana, niż jeszcze kilka lat temu. Dodatkowym czynnikiem stała się popularyzacja marihuany medycznej, która staje się coraz bardziej rozpowszechnianą formą konopi. Również w naszym kraju. Marihuana medyczna, to zupełnie nowa odsłona konopi lub odświeżona jej wersja. 

Ponieważ konopie siewne były znane od dawna. Marihuana medyczna nie zawiera związków psychoaktywnych. Konopie medyczne zawierają natomiast inny związek - CBD, z którego wytwarza się obecnie olejki CBD, kosmetyki, żywność oraz wiele innych produktów. Marihuana medyczna, to również produkt, z którego pozyskuje się susz wykorzystywany w różnych celach. Głównie do waporyzacji lub parzenia herbaty konopnej. 

 

 

Dlaczego marihuana medyczna wywołuje jeszcze tyle kontrowersji?

Tak naprawdę słowo marihuana w wielu kręgach, jest postrzegana nadal przez pryzmat konopi indyjskich, jako zło wcielone i chociaż wiele osób przekonało się, że nie można porównywać konopi indyjskich z medyczną marihuaną, jeszcze wiele osób sądzi, że kupno i spożywanie marihuany medycznej, to nadal szara strefa. Mimo wielu eventów oraz wydarzeń promujących marihuanę medyczną, zbudowanie dobrego PR wkoło odmian CBD, nie jest tak proste, szczególnie w polskim społeczeństwie. 

Warto jednak pamiętać, że medyczna marihuana nie jest dla każdego. Chociaż możemy spożywać ją jako herbatę konopną lub w postaci waporyzacji medycznej, jej smak i aromat nie przypadnie każdemu do gustu. Smak suszu marihuany medycznej, jest bardzo specyficzny, dlatego warto najpierw rozpocząć od łagodnych form np. produktów konopnych, czyli takich, które zawierają w sobie marihuanę medyczną. 

Jeżeli jednak nie masz ochoty na spożywanie medycznej marihuany w postaci suszu lub innej formie, polecamy produkty konopne w postaci kosmetyków lub perfum. To bardzo interesująca pozycja szczególnie dla Pań, które uwielbiają kosmetyki. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl