do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Nasiona marihuany, a przewlekły ból. Czy konopie siewne mogą pomóc?

Według szacunków na przewlekły ból cierpi nawet co dziesiąta osoba na świecie. Zazwyczaj długotrwale utrzymujące się dolegliwości bólowe nie tylko utrudniają codzienne funkcjonowanie, ale też znacząco obniżają jakość życia. Sprawdź, jakie są najczęstsze powody chronicznego bólu i dlaczego w celu jego łagodzenia niektórzy sięgają po nasiona konopi siewnej. 

 

Przewlekły ból – problem wśród wielu osób

Z medycznego punktu widzenia przewlekły ból diagnozowany jest wówczas, jeśli trwa co najmniej 3 miesiące, a więc znacznie dłużej niż wynosi standardowy czas gojenia się tkanek. Najczęściej ma on charakter nawracający (rzadziej ciągły) i może być odczuwany jako silny lub umiarkowany. Schorzenie to dotyka około 10% populacji, choć w Europie odsetek dorosłych osób cierpiących na chroniczne dolegliwości bólowe szacowany jest nawet na 20%. 

Życie z chronicznym bólem jest niezwykle trudne i niesie wiele negatywnych konsekwencji dla pacjenta. Ludzie borykający się z tym schorzeniem często bowiem cierpią nie tylko fizycznie, ale także psychicznie, ponieważ długotrwałe dolegliwości bólowe wywołują depresję, bezsenność, a nawet stany lękowe. Wiele osób musi też czasowo ograniczać swoją aktywność, co utrudnia wykonywanie pracy zawodowej oraz zaburza relacje rodzinne i społeczne.

Najczęstsze powody przewlekłego bólu

Zazwyczaj przyczyną przewlekłego bólu jest inne schorzenie o długotrwałym przebiegu np.:

  • choroba zwyrodnieniowa stawów,

  • fibromialgia,

  • nowotwór,

  • utrzymujące się stany zapalne różnych narządów np. trzustki lub jelit,

  • migrena,

  • endometrioza.

Powodem chronicznych dolegliwości może być także uraz lub zabieg chirurgiczny. Zdarza się jednak, że nie można jednoznacznie wskazać na przyczynę przewlekłego bólu i wówczas mówimy, że ma on charakter pierwotny. 

Jak radzić sobie z przewlekłym bólem?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, przewlekły ból jest stanem patologicznym, który oddziałuje niszcząco na różne sfery życia. Właśnie dlatego należy szukać sposobów, by go wyeliminować. W pierwszej kolejności warto udać się po pomoc do specjalisty, który najpierw zdiagnozuje przyczynę dolegliwości, a potem zaleci najlepszy rodzaj terapii.

Zazwyczaj leczenie chronicznego bólu polega na przyjmowaniu leków przeciwbólowych – albo tych standardowych np. na bazie ibuprofenu, albo opioidowych (np. kodeiny, tramadolu, czy morfiny), które są przepisywane wyłącznie na receptę. 

W radzeniu sobie z dolegliwościami bólowymi pomagają niekiedy także takie metody jak: akupunktura, elektrostymulacja, czy też psychoterapia. Mają one jednak charakter uzupełniający, a więc stosuje się je oprócz środków farmakologicznych. 

wplyw-marihuany-na-leczenie-bolu

Nasiona marihuany w walce z chronicznym bólem

Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych często wywołuje wiele negatywnych skutków ubocznych (m.in. problemy z układem pokarmowym) oraz grozi rozwinięciem się innych poważnych schorzeń np. chorób sercowo-naczyniowych, czy nawet niewydolności nerek lub wątroby. 

Szukając alternatywnej metody leczenia chronicznego bólu, warto więc uzupełniająco zainteresować się leczniczą marihuaną, która od lat stosowana jest m.in. w onkologii. Zarówno rośliny, jak i nasiona konopi zawierają bowiem kannabinoidy (THC i CBD), które wpływają na receptory układu endokannabinoidowego w taki sposób, że zmniejszają przetwarzanie sygnałów bólowych. Dodatkowo ograniczają produkcję oraz uwalnianie cytokin prozapalnych, a więc pomagają w eliminacji pierwotnego źródła bólu. 

Specjaliści zalecają szczególnie medyczne nasiona marihuany, w których stosunek THC i CBD wynosi 1:1. Badania wykazały, że właśnie taka proporcja tych składników daje najlepsze efekty przeciwbólowe nie tylko u pacjentów onkologicznych, ale także u osób cierpiących m.in. na chorobę zwyrodnieniową stawów, migrenę, czy też schorzenia neuropatyczne. Przykładem takich nasion na ból jest Painkiller XL CBD, który zawiera 9% THC oraz 9% CBD.

Nasiona konopi kupuj wyłącznie w sprawdzonych miejscach

Jeśli chcesz złagodzić przewlekły ból za pomocą marihuany, pamiętaj, aby nasiona konopi kupować wyłącznie z legalnych i sprawdzonych źródeł. W naszym sklepie Growseed sprowadzamy je wyłącznie od zweryfikowanych producentów. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, które z nich jaką zawartością kannabinoidów się charakteryzują i tym samym, jakie walory terapeutyczne prezentują według ogólnych standardów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl