do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Niechlubna sława potrzebnej konopi

Krótka historia konopi

Konopie były znane w Azji i w Europie przez stulecia. Są to rośliny o niezbyt wysokich wymaganiach, więc łatwo zdobyły popularność.Wraz z wyprawami do Ameryki przeniosły się także za ocean. Można wyróżnić dwie odmiany konopi: konopię indyjską oraz Cannabis sativa czyli konopie siewne mające swój początek w górach Ałtaj na granicy Chin. Każda z odmian rozwinęła się w specyficzny dla siebie sposób. Najważniejszą cechą dla społeczeństwa jest fakt zawartości lub braku THC, czyli substancji odurzającej. Konopia siewna jako roślina przemysłową nie zawiera go niemal wcale i nie powoduje efektów psychogennych. Jest za to bardzo istotna.

Wykorzystanie konopi w praktyce

Konopia siewna to roślina włóknista, tak samo jak len. Jej łodygi zawierają 20% mocnego włókna celulozowego, które może być przetwarzane na linę, tkaniny czy papier. Słomy z konopi używa się jako materiału budowlanego, ponieważ stanowi doskonałe uzupełnienie betonu lub gliny. Konopia może służyć również jako pożywieniem, bo jej nasiona są bogate w białko, kwasy omega-3 i omega-6 oraz zbawienny dla zdrowia kannabinoidy. Także susz z tej rośliny może być spożywany, na przykład jako herbata z konopi lub w formie dodatku do słodyczy. To roślina, która niemal w całości nadaje się do przetwarzania. Paździerze konopne nadają się na przykład jako ściółka dla zwierząt, ponieważ nie gniją tak szybko jak siano.

Odpowiednie podejście do sprawy konopi

Podobieństwo konopi indyjskiej i siewnej jest ogromne. Rośliny te są niemal nie do odróżnienia na pierwszy rzut oka, dlatego popularyzacja konopi indyjskiej jako odurzającej używki doprowadziła do prohibicji konopi w ogóle. W wielu krajach świata strach przez rozpowszechnieniem niebezpiecznych substancji powoduje utrudnienia związane z uprawą i przetwórstwem konopi siewnych. Kontrole, jakie nanoszone są na osoby powiązane z uprawą konopi skutecznie zniechęcają do wykorzystania jej potencjału.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl