do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Praca przy konopiach w Polsce? To możliwe!

Obecnie istnieje wiele nieporozumień oraz kontrowersji, które wywołuje temat marihuany. Jako roślina, która została zakazana w Polsce, marihuana powoli zaczyna wracać do łask, a jej medyczna odmiana,  pozbawiona w dużym stopniu THC, czyli związku powodującego narkotyczne działanie rośliny, coraz częściej jest na językach urzędników i posłów ponieważ okazuje się, że jej zbawienne działanie może przynieść ulgę w chorobach, które do tej pory były nieuleczalne lub lekarze i medycyna, byli bezradni, jak w przypadku lekoodpornej padaczki. W USA i Kanadzie poszukiwani są pracownicy do plantacji medycznej marihuany, a jak sytuacja wygląda w Polsce?

 

Polska jest krajem, w którym nie darzy się marihuany, w jakiejkolwiek postaci, zaufaniem. Bez względu czy mówimy o konopiach indyjskich, medycznej odmianie marihuany czy nawet konopiach siewnych, zwanych również przemysłowymi, w naszym kraju istnieje coś takiego, jak nagonka na roślinę, ponieważ od wielu lat jest ona wkładana do wygodnego worka wszystkich odmian. Czyli mówiąc o konopiach, większość nie zeznajomionych z tematem twierdziło, że to po prostu marihuana, którą pali się aby mieć "odlot". Sprawa okazuje się nie aż tak prosta, ponieważ nie wszystko jest tak naprawdę czarne albo białe, jeżeli mówimy o marihuanie. Jest to specyficzna roślina, która występuje w wielu odmianach, zawierających mniejsze lub większe ilości THC, czyli narkotycznego związku wywołującego efekt psychoaktywny. Większość odmian konopi indyjskich zawiera ten związek i bez wzgledu na odmianę, może powodować większe lub mniejsze objawy narkotyczne. Marihuana medyczna, jest pozbawiona w większości THC i zawiera dużą ilość CBD, czyli związku, który wpływa leczniczo na organizm człowieka. CBD zawierają również konopie siewne, czyli przemysłowa odmiana konopi. Zawierają one nie tylko właściwości medyczne, które są powszechnie wykorzystywane do produkcji kosmetyków, produktów jadalnych i oleju konopnego, bogatego w CBD. Bardzo istotnym elementem uprawy konopi, są również nasiona konopi, które są pozyskiwane z roślin nie tylko do kolejnych upraw, ale przede wszystkim do tłoczenia oleju konopnego, bogatego w CBD.

 

 

Praca przy plantacji konopi. Jakie stanowiska są do obstawienia?

W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie uprawa marihuany medycznej, jest w pełni legalna. Istnieją odpowiednie plantacje krajowe, dzięki którym pozyskuje się susz do produkcji leków i różnego rodzaju produktów na bazie marihuany. Przemysł krajowy w USA szczególnie, rozwija się w bardzo dynamiczny sposób i przynosi wielomilionowe zyski dla budżetu kraju. Dzięki temu przemysł konopny tworzy również miejsca pracy, ponieważ na plantacjach zawsze potrzebne są ręce do pracy, a tym samym poszukiwani są specjaliści, którzy znają się nie tylko na uprawie roślin. Obecnie zapotrzebowanie na pracowników na plantacjach, to ponad 200 tysięcy pracowników. Potrzebni są tacy pracownicy, jak: growerzy, kucharze, technicy w laboratoriach, technicy ekstrakcji, budtenderzy, programiści, kierowcy, kierownicy poradni, sprzedawcy, projektanci opakowań, konsultanci ds. bezpieczeństwa, przycinacze topów marihuany oraz wiele innych stanowisk jest do obstawienia. Ktoś mógłby powiedzieć, że to wymyślanie na siłę, ale tak naprawdę uprawa konopi nie różni się niczym od upraw innych roślin przemysłowych. Z tą różnicą, że plantacje konopi będą tworzone pod ścisłą ochroną i z zachowaniem o wiele większych środków bezpieczeństwa o ochrony, ponieważ z legalizacją medycznej marihuany, jako rośliny uprawowej musimy jeszcze poczekać, a konopie siewne są pod ścisłą kontrolą, nawet jeśli nie zawierają THC. 

Kiedy możemy spodziewać się powstania pierwszych plantacji krajowych, które będą zatrudniały pracowników na pełen etat? Tego nie wiemy. Prawdopodobnie przed rządem będzie toczyła się ogromna batalia o legalizację marihuany medycznej, która mogłaby być naszym, polskim produktem, a plantacje mogłyby produkować susz potrzebny do wytwarzania o wiele tańszych leków dla osób z ciężkimi dolegliwościami i chorobami, które wymagają leczenia medyczną marihuaną. Póki co pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że batalia, która toczy się obecnie w rządzie, zakończy się powodzeniem i będziemy mogli mówić o Polsce, jako kraju, który potrafił przełamać stereotypowe myślenie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl