do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Sposoby na zwiększenie energii i witalności na co dzień

Wysokie tempo, w jakim na co dzień żyje większość ludzi, sprawia, że w pewnym momencie zwykle zaczyna brakować im energii i sił witalnych. Nic dziwnego – nawet najbardziej efektywna maszyna od czasu do czasu potrzebuje dłuższej przerwy. Jeśli i Ty masz wrażenie, że z dnia na dzień coraz ciężej rano wstać Ci z łóżka i znaleźć w sobie motywację do pracy, czas zacząć działać, wprowadź w życie nasze wskazówki na zwiększenie energii. Istnieje duża szansa, że poczujesz się lepiej!

 

Brakuje Ci energii? Czas to zmienić!

Pierwszym krokiem ku poprawie jest podjęcie decyzji o działaniu. Zamiast akceptować swoje kiepskie samopoczucie i wiązać je na przykład z brzydką pogodą za oknem, powinieneś zastanowić się, gdzie tkwi jego prawdziwa przyczyna i co możesz zrobić, żeby je poprawić. Ważne, by nie odkładać swoich działań w czasie na bliżej nieokreślony termin, ale zacząć wprowadzać zmiany zaraz po tym, jak je zaplanujesz.

Najczęstsze przyczyny spadku formy i dobrego samopoczucia

Przyczyn, dla których z dnia na dzień czujesz się gorzej i masz co raz mniej chęci do działania może być bardzo wiele. Do najbardziej rozpowszechnionych należą:

  • przewlekły stres, 

  • brak możliwości efektywnego wypoczynku,

  • problemy zdrowotne.

O ile nie ma możliwości, by całkowicie wyeliminować stres z naszego życia, o tyle na dwa pozostałe powody spadku formy masz realny wpływ. W pierwszej kolejności powinieneś zgłosić się do lekarza i wykonać wszelkie niezbędne badania, które Ci zleci. W ten sposób najłatwiej sprawdzić, czy gorsze samopoczucie nie jest spowodowane chorobą.

Jeśli okaże się, że jesteś zdrowy, a mimo tego brak Ci energii, zadbaj o efektywny odpoczynek. Ustal godzinę, o której będziesz kładł się spać tak, by zapewnić sobie co najmniej 7 godzin snu każdej nocy. W trakcie dnia również zaplanuj porę na relaks, dokładnie w ten sam sposób, w jaki planujesz wszystkie inne zadania w swoim grafiku. Chociaż początkowo możesz mieć wyrzuty sumienia, że marnujesz czas i mógłbyś wykorzystywać go bardziej efektywnie, pozytywne efekty zmiany nawyków szybko sprawią, że poczujesz, że to bardzo dobra decyzja.

energia-witalnosc-dzieki-konopiom

Jak zwiększyć witalność na co dzień?

Co jeszcze możesz zrobić, by zadbać o siebie i swoje dobre samopoczucie? Wprowadź zmiany w sposobie odżywiania, zaplanuj odpowiednią dawkę aktywności fizycznej każdego dnia i pomyśl o odpowiedniej suplementacji.

Odpowiednia dieta

Twoje codzienne posiłki powinny bazować na zdrowych, nisko przetworzonych produktach. Podstawa to sezonowe owoce i warzywa, które obowiązkowo należy włączać do każdej potrawy. Dodaj do nich źródła zdrowych węglowodanów: pełnoziarniste pieczywo, płatki z pełnego ziarna, makaron razowy, czy brązowy ryż oraz białko w postaci chudego mięsa, czy nabiału. Uzupełnieniem całości powinna być odpowiednia dawka zdrowych tłuszczów, pochodzących z ryb, czy orzechów. To nieprawda, że będąc na diecie, musisz się ich zupełnie wystrzegać. Zadbaj tylko o ich jakość i spożywanie ich w umiarkowanych ilościach.

Aktywność fizyczna

O tym, że ruch to zdrowie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Aby aktywność fizyczna sprawiała Ci przyjemność, musisz postarać się, by była dopasowana do Twoich upodobań i aktualnych możliwości. Na początek świetnym wyborem będą nawet regularne spacery. Z czasem możesz zwiększać ich tempo, przechodząc nawet do biegu. Jeśli lubisz pływać, zapisz się na basen, a jeśli bardziej odpowiadają Ci grupowe zajęcia – wykup karnet do klubu fitness czy na siłownię.

Konopie w codziennej suplementacji

Dobre efekty w postaci zwiększenia energii mogą przynieść również konopie o właściwościach leczniczych. Suplementacja preparatów, które je zawierają, powinna być skonsultowana z lekarzem, zwłaszcza w przypadku osób, które cierpią na choroby przewlekłe. Jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań, warto zorientować się, jakie nasiona konopi są dostępne w sprzedaży i które będą najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom. W razie wątpliwości, czy problemów, najlepiej zdecydować się na kontakt ze sklepem Growseed, gdzie nasi pracownicy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości i pomogą Ci w wyborze.

Zastrzyk energii każdego dnia!

Stosując się do tych prostych zaleceń, możesz zauważalnie poprawić jakość swojego życia. Zrób niezbędne badania, naucz się odpoczywać, zadbaj o zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Sprawdź również jakie efekty przynosi suplementacja konopi i obserwuj, jak z dnia na dzień rośnie Twoja witalność. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl