do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Światowy rynek nasion konopi podbijany przez Hiszpanów

Hiszpanie słyną z wyjątkowo liberalnej polityki względem marihuany. Poza oczywistym rozwojem „kultury palenia” w tym kraju, szansę na rozwój ma dzięki temu produkcja nasion konopi. W tej dziedzinie powstaje coraz więcej dużych firm.


Przyczyny polityczne produkcji nasion konopi

W tym centralnie rządzonym państwie przez dziesięciolecia rozwijała się akceptacja konopi. Szczególnie w medycynie jest ona traktowana ulgowo. W Hiszpanii wytwarza się bowiem szereg leków z konopi indyjskiej. Również jej palenie jest społecznie akceptowalne, a uprawa legalna. W półautonomicznym kraju Basków oraz Katalonii uprawa i modyfikacja genetyczna konopi kwitnie ze względu na funkcjonujące przepisy. Przykładem może być chociażby firma Ministry of Cannabis z siedzibą w Barcelonie. Powstające firmy zajmujące się produkcją nasion konopi nierzadko stają się potentatami na rynku światowym. Tak było w przypadku Dinafem Seeds czy Sensi Seeds.

 

Ciepły klimat, a uprawa konopi

Hiszpański klimat ułatwia hodowlę konopi na zewnątrz, ale wiele gatunków przystosowanych jest do uprawy wewnątrz budynku. Setki lat i miliony gatunków roślin uprawianych przez Hiszpanów na ich terenie daje im zupełnie inny atut, który wykorzystują podczas produkcji nasion konopi – wiedzę. Modyfikacje nasion roślin uprawnych to nie nowość w Hiszpanii. Laboratoria, wykształceni i doświadczeni specjaliści dają początek produkcji nasion konopi o wąskim spektrum właściwości. Najpopularniejszą właściwością jest płeć. Feminizowane nasiona konopi produkowane przez 00 Seed Bank oraz kanaryjską firmę Vulkania Seeds. W pobliże ciepłych plaż przenoszą się też pasjonaci konopi z innych państw. Fundatorem Positronics był na przykład Holender.

 

Nasiona konopi w kulturze

Obecne prawie w każdym mieście „kluby konopne” oraz stowarzyszenia wspólnych upraw tracą możliwość funkcjonowania w związku z niedawno wydanymi interpretacjami przepisów dotyczących uprawy konopi. Ale producenci nasion konopi mają rozwinięty marketing. Sweet Seeds czy VIP Seeds tak łatwo nie dadzą się usunąć. Na szczęście konopie siewne uprawiane są dla włókien do produkcji lin i tkanin, a z kwiatów konopi wytwarza się wspomniane wcześniej leki. Badania nad wykorzystaniem konopi w medycynie wspiera nawet wyjątkowy Medical Cannabis Bike Tour.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl