do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Włoscy naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia

Marihuana powoli przestaje być wielką tajemnicą

Dzięki nieustannym badaniom laboratoryjnym prowadzonych w związku z legalizacją medycznej marihuany włoskim naukowcom udało się pozyskać związek z marihuany, 30 razy silniejszy od THC. Jak wiemy jest to najlepiej przebadany związek psychoaktywny w marihuanie. 

Czy nowy związek, pozyskany z konopi, może okazać się niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka? Zacznijmy od samego początku. Naukowcom udało się pozyskać nieznany związek, podczas badań nad włoską odmianą medycznej konopi, nazwanej FM2, przy użyciu spektometrii mas i metabolomiki. 

Nowy związek został nazwany CBDP, ponieważ jak zauważyli, wydaje się być kuzynem CBD, związku medycznego znanego z działania przeciwzapalnego, przeciwdrgawkowego oraz przeciwutleniającego, czyli bardzo pożytecznego dla organizmu człowieka.

Naukowcy, podczas swoich badań, starali się ocenić zdolność THCP do wiązania się z ludzkimi receptorami kannabinoidowymi, które znajdują się w naszym układzie endokannabinoidowym. To układ, który odpowiada za bardzo ważne elementy naszego życia. Zadaniem naszego systemu endokannabinoidowego, jest utrzymywanie ludzkiego ciała w homeostazie lub odpowiedniej równowadze.

THCP aż 33 razy silniejszy od THC - czy to możliwe?

Jako jeden z najważniejszych układów naszego organizmu - system endokannabinoidowy, reguluje praktycznie wszystko - sen, apetyt czy ból aż po reakcję na stany zapalne. Jego prawidłowe działanie, jest więc dosłownie niezbędne dla naszego zdrowia i samopoczucia. 

Jak działa zakłócenie tego układu? Bardzo prosto. Gdy człowiek pali marihuanę, związek THC powoduje, że system endokannabinoidowy jest zakłócony, ponieważ THC wiąże się z naszymi receptorami kannabinoidowymi, co powoduje zakłócenie ich zdolności do komunikowania się z neuronami. 

Odkryty związek, który został nazwany THCP bardzo mocno wiąże się z receptorami w stosunku 33 razy większym, niż THC oraz aż 63 razy większym, niż inny znany związek - THCV. Nowe odkrycie sprawiło, że naukowcy zastanawiają się, czy związek THCP może wyjaśnić, dlaczego niektóre, szczególnie silne odmiany marihuany, mogą dawać silniejszy efekt, niż można sądzić po zawartości THC.

Badania nad CBD koncentrowały się głównie na korzyściach zdrowotnych marihuany, ale ponieważ THCP wydaje się wykazywać silniejsze zdolności wiążące i siłę działania, autorzy uważają, że istnieją potencjalne korzyści zdrowotne. Autorzy stwierdzili, że więcej testów może pomóc w odkryciu i identyfikacji nowych związków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl