do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Żywność z konopi - Zdrowie i siła natury!

Dlaczego warto jeść żywność z nasion konopi?

 

Jeszcze do niedawna spożywanie żywności z konopi było owiane tajemnicą i w wielu kręgach sama żywność stanowiła temat tabu. Nikt tak naprawdę nie wiedział o właściwościach konopi. Jedzenie w dzisiejszych czasach nie służy wyłącznie do zaspokajania głodu, czyli podstawowej potrzeby ludzkiego organizmu. Obecnie świat obfituje w niezliczoną barwę doznań smakowych, a koneserzy kulinarni nieustannie poszukują nowych, świeżych i oryginalnych smaków, które mogliby wykorzystać w swojej kuchni. Niestety żywność dzieli się na zdrową i przetworzoną, a nawet na taką, która tylko pozornie jest zdrowa, ale przez różnorodne procesy przetwarzania staje się niezbyt dobra dla naszego organizmu.

Masowa produkcja i ogromne zapotrzebowanie całego świata na żywność “codzienną” sprawia, że producenci poszukują coraz tańszych procesów wytwarzania oraz taniej siły roboczej. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę zanieczyszczenie środowiska oraz masę pestycydów stosowanych w rolnictwie podczas wytwarzania pozornie zdrowej żywności, jak warzywa i owoce. Poważnym problemem staje się również dominacja produktów genetycznie modyfikowanych, która obecnie przybrała globalny charakter i staje się coraz większym problemem dla naszego zdrowia.

Globalny zasięg dostarczanej żywności oraz jej masowość staje się bardzo problematyczne, a w dobie ogólnego przeciążenia toksynami, którymi przesiąknięte są tradycyjne produkty tylko jedna rzecz może wspomóc nasz organizm i sprawić, że będzie on funkcjonował o wiele lepiej. Na ratunek przychodzi tak zwana super żywność (ang. Super Food), czyli żywność wolna od jakiejkolwiek chemii. Są to produkty spożywcze, które w swoim składzie zawierają wyłącznie potrzebne dla naszego organizmu składniki odżywcze o bardzo wysokim nasyceniu. Dzięki super food nasze ciało jest w stanie w krótkim czasie odzyskać równowagę zachwianą spożywaniem codziennej żywności masowej.

 

 

Konopie to nie tylko żywność, posiada właściwości lecznicze!

 

Jak to możliwe? Konopie są rośliną wyjątkowo bogatą w różnorodne składniki odżywcze. Szczególną wartością odżywczą mogą poszczycić się nasiona konopi. Tak naprawdę są prawdopodobnie jednym z nielicznych pokarmów, które nie zostały jeszcze zmodyfikowane genetycznie. Dlaczego? Ponieważ roślina ta jest wyjątkowo odporna na różnorodne zmiany pogodowe oraz różnego rodzaju szkodniki w postaci owadów. Dodatkowo nasiona konopi zawierają bogactwo białka, kwasów tłuszczowych, błonnika, witamin oraz minerałów. Stężenie tych składników w nasionach jest tak wysokie, że praktycznie mogą wystarczyć za dzienną dawkę spożywania konkretnych mikroelementów.

Białko zawarte w nasionach konopi zawiera idealnie zbilansowany skład ponad 20 aminokwasów, z czego 10 aminokwasów egzogennych, których nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć samodzielnie. Identyczny zestaw aminokwasów znajduje się w czerwonym mięsie, więc nasiona konopi są idealnym rozwiązaniem dla osób nie spożywających mięsa. Dlaczego nasiona konopi są takie zdrowe? Ponieważ spożywając białko konopne dostarczamy do swojego organizmu tyle składników, że nie będziemy musieli przejmować się o naszą równowagę kwasowo – zasadową. Są również idealne dla cukrzyków oraz osób, które nie tolerują glutenu. Ze względu na swoje wartości odżywcze, jest szczególnie polecane sportowcom oraz osobom poszukującym zamiennika białka zwierzęcego.

O samym białku z konopi napiszemy jeszcze z pewnością w następnym wpisie. Omówimy szerzej jego właściwości, skład oraz szczególne zastosowanie, również w kuchni. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować Was białkiem konopnym, a jeśli pragniecie uzyskać więcej informacji na ten temat, czytajcie naszego bloga i wyczekujcie kolejnych wpisów. Z pewnością Was nie zawiedziemy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl