do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Zbiory

Obserwowałeś, jak twoje rośliny rosną i dojrzewają, stają się większe i rozwijają pąki i nie możesz się doczekać...:).
Przed zbiorem konopi indyjskich przygotuj swoje rośliny, tak aby móc się cieszyć ich działaniem i smakiem.

 • Sprawdź, czy nie ma szkodników, usuń uszkodzone części rośliny.
 • Wytnij duże liście wiatrakowe, zwłaszcza jeśli miały szkodniki (ze zdrowych liści możesz zrobić np. napar).
 • Przy uprawie z mineralnymi składnikami odżywczymi zaleca się płukanie roślin. Rozpocznij je 2 tygodnie przed zbiorami.

Płukanie roślin konopi przed zbiorami

Płukanie rośliny konopi polega na przepuszczeniu dużej ilości wody przez jej podłoże, aby pozbyć się nadmiaru soli i składników mineralnych. To działanie zmusza twoją roślinę do zużycia wcześniej wchłoniętych składników odżywczych. Rezultatem będą pąki o lepszym smaku i aromacie. 

Spłukuj roślinę czystą wodą w temperaturze pokojowej. 

Jak spłukać swoje domowe rośliny konopi?

Jeśli chodzi o potrzebną ilość wody, dobrą zasadą jest obliczenie 3  objętości doniczki. Na przykład, jeśli twoja doniczka ma 5 litrów, możesz spłukać do 15 litrów wody na doniczkę. Zacznij od 1-2 litrów i zobacz, jak zareaguje roślina. Prostym sposobem na zrobienie tego jest ostrożne umieszczenie każdej rośliny w dużym wiadrze, prysznicu lub wannie i stopniowe dodawanie wody do gleby, bez topienia rośliny. 

Na początku woda wypływająca z dna doniczki będzie ciemna i stopniowo zmieni kolor na jaśniejszy. Tym sposobem większość nagromadzonej soli powinna wypłukać się z podłoża. 

Kiedy przestać nawozić przed zbiorami?

Dwa tygodnie przed zbiorami to zazwyczaj dobry moment na rozpoczęcie płukania roślin i podlewania samą wodą (bez nawozów) do momentu zbioru.

Kiedy przestać podlewać przed zbiorami?

W zależności od wielkości doniczki możesz przestać podlewać na 1-3 dni przed zbiorem.

Przygotuj swoją suszarnię

 • Ciemny pokój lub namiot
 • Temperatura: około 20º C
 • Wilgotność względna: 50%
 • Przepływ powietrza

Kiedy zbierać rośliny konopi?

Odmiany konopi mają swój szczególny czas kwitnienia, który może wynosić od 8 do 12 tygodni w przypadku większości hybryd, a nawet krócej w przypadku szybkich odmian automatycznie kwitnących. Ważne jest, aby wykorzystać te informacje jako wskazówkę do rozpoczęcia sprawdzania naszych roślin, ale daty mogą się różnić w zależności od metod uprawy, czynników środowiskowych itp. Gdy zbliża się termin zbioru, zaleca się rozpoczęcie sprawdzania pąków pod kątem dojrzałości słupków do określić najlepszy moment zbioru.

Aby wiedzieć, kiedy zbierać plony, przyjrzymy się słupkom i włoskom:

Słupki są na początku białe, a gdy roślina dojrzewa, ciemnieją i zwijają się, aż staną się brązowe.

Trichomy (włoski) to małe gruczoły żywiczne ( „szron”), które również zmieniają kolor, gdy dojrzewają. 

 Jak sprawdzić, czy Twoja roślina jest gotowa do zbioru?

Prostym sposobem na określenie czasu zbioru jest przyjrzenie się ewolucji słupków.

Pąki z wystającymi białymi słupkami są bardzo młode. Nie zbieraj jeszcze zbiorów! Następnie słupki stają się pomarańczowe, brązowe, a nawet różowe i pozostają „w pozycji pionowej”. Kiedy zbliża się czas zbiorów, większość pomarańczowych lub brązowych słupków zwija się w pąkach. Może się to również zdarzyć z powodu czynników środowiskowych, nawet gdy roślina konopi nie jest jeszcze gotowa do zbioru. Wtedy obserwujemy trichomy, które kiedy stają się mlecznobiałe, a niektóre z nich są bursztynowe, świadczą że jest to najlepszy czas na zbiory.

 Jak sprawdzić trichomy za pomocą lupy lub mikroskopu?

Przezroczyste trichomy – poczekaj trochę dłużej

Trichomy mleczne – dobry moment na  zbiory (zdjęcie po lewej)

Wszystkie trichomy bursztynowe – przejrzałe (zdjęcie po prawej)

 

Jak zbierać rośliny konopi krok po kroku?

Przydatne narzędzia:

 •     Nożyce lub nożyczki
 •     Alkohol izopropylowy lub alkohol 70% (do czyszczenia narzędzi)
 •     Plastikowe rękawiczki
 •     Plastikowa taca do układania gałęzi
 •     Suszarka/namiot/wieszaki

Przed rozpoczęciem oczyść narzędzia i ręce, noś plastikowe rękawiczki podczas dotykania rośliny i wcieraj alkohol w narzędzia, jeśli staną się zbyt lepkie

Jak zbierać rośliny konopi w pomieszczeniu?

W zależności od wielkości rośliny, najpierw wytnij wszystkie gałęzie lub odetnij roślinę u jej podstawy, a następnie wytnij gałązki jedna po drugiej. Wytnij duże liście wiatrakowe, zwłaszcza jeśli noszą ślady szkodników (owady, pleśń, grzyby). Umieść te gałęzie na plastikowych tackach.

Podziel gałęzie na mniejsze gałązki lub oddziel pojedyncze pąki. W zależności od wielkości pąków i wilgotności względnej przestrzeni do suszenia, możesz pozostawić je większe lub mniejsze. Pracuj na czystej powierzchni.

Susz w ciemnym, wentylowanym miejscu

Upewnij się, że pomieszczenie jest ciemne, a wentylator wyciągowy działa, jeśli suszysz w namiocie. Jeśli pąki leżą  na suszarce, obracaj je od czasu do czasu, aby zachowały swój kształt. Suszenie może zająć 10-14 dni.

Pąki można obciąć przed lub po suszeniu.

Istnieje wiele sposobów suszenia konopi po zbiorach: za pomocą suszarek, pudełek, wieszania pojedynczych gałęzi lub wieszanie całej rośliny do góry nogami. Włącz wentylator i skieruj go tuż pod pąki. Utrzymuj wilgotność około 50%, a temperaturę około 20º C.

Proces suszenia może trwać 10 i 14 dni.

Oglądaj je codziennie i upewnij się, że nie pojawia się pleśń.

Włóż pąki do słoików

Po zakończeniu procesu suszenia (10-14 dni), umieść pąki w zamkniętych słoikach. Przez pierwsze 2 tygodnie otwieraj słoiki raz dziennie na godzinę, a następnie zamykaj. Ten proces może potrwać od 3 tygodni do miesięcy.

Wystawienie na działanie tlenu i światła powoduje degradację THC. Aby chronić swoje cenne pąki, trzymaj je w zamkniętych pojemnikach, w ciemnym miejscu.

Temperatura około 20ºC

Wilgotność 58%-65%

Growseed życzy wszystkim dużych i udanych zbiorów.

Pamiętaj, że W Polsce zarówno import, produkcja, sprzedaż, jak i samo posiadanie marihuany, która jest traktowana jak inne narkotyki jest nielegalne i stanowi przestępstwo, zgodnie z ustawą z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Chcemy zaznaczyć, że artykuł kierowany jest do osób, które zamieszkują kraje gdzie uprawa marihuany jest legalna, a korzyści płynące z jej uprawy dają zadowolenie i satysfakcję  jej hodowcom.

 

 

Polecamy nasze najlepsze produkty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl