do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Krótki przewodnik uprawy nasion outdoor 2021 cz. 2

Krótki przewodnik uprawy konopi włóknistej outdoor 2021 częśc druga

1 faza - KIEŁKOWANIE

Nasze nasiono konopi włóknistej typu outdoor tworzy pierwszy korzeń – wkrótce ujrzymy sadzonkę! Co aktywuje ziarno w glebie? Oczywiście ciemność i odpowiedni poziom wilgotności. O ile w cieplejszych klimatach rośliny można sadzić od razu w ziemi lub w doniczce, to w naszym pięknym kraju zaczynamy w domu – i marzec / kwiecień / maj 2021 to jest ten moment, kiedy zaczynamy proces hodowli outdoor. Gdy będzie nieco cieplej (maj / czerwiec) – przesadzamy naszą sadzonkę do doniczki lub bezpośrednio do ziemi. Musimy obserwować pogodę, aby wybrać najlepszy moment, czyli ciepła wiosna. Naturalna gleba to odpowiednie warunki dla naszej sadzonki – zawiera pożyteczne bakterie i naturalne składniki odżywcze. Pierwsza faza to okres ok. 14 dni.

2 faza - WEGETACJA

Faza wegetatywna rozpoczyna się po zakończeniu fazy kiełkowania.To etap, w którym zaobserwujesz duży przyrost liści. Aby utrzymać sadzonkę w dobrej kondycji - testuj glebę i upewnij się, że utrzymuje się w zakresie 6,0–7,0pH. Jest to zakres optymalny aby roślina przyswajała składniki odżywcze. Dbaj o odpowiedni nawodnienie, ale nie podlewaj zbyt dużo, ponieważ jest to etap, w którym sadzonka jest podatna na gnicie.

3 faza - WZROST

Faza wzrostu to przede wszystkim walka z przeciwnościami jakie występują w hodowli outdoor, czyli ze szkodnikami i pasożytami. Wrogiem naszej roślinki są biedronki czy osy, dlatego warto posadzić obok inne rośliny, które je odstraszą, np. bazylia lub melisa. Aby zabezpieczyć się przed dzikimi zwierzętami, które z chęcią podgryzą nasze roślinki – warto postawić mały płotek, ustawić naturalną barierkę czy po prostu rozwinąć kawałek drucianej osłonki.

!UWAGA! NASIONA PRZEZNACZONE TYLKO DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH! UPRAWA KONOPI W POLSCE JEST NIELEGALNA, OPIS PRZEZNACZONY TYLKO DLA CELÓW EDUKACYJNYCH !UWAGA!

 

Polecamy nasze najlepsze produkty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl