do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Automaty

Większość roślin konopi zaczyna kwitnąć gdy zmniejsza się ilość światła, które otrzymują na co dzień. Na zewnątrz dzieje się tak, gdy słońce zaczyna zachodzić wcześniej w ciągu dnia, gdy pora roku zmienia się z lata na jesień. Hodowcy indoor mogą kontrolować, kiedy roślina kwitnie, zmniejszając dzienną ilość światła z 18 do 12 godzin.

Nasiona automatyczne są popularne wśród początkujących hodowców. Odmiany marihuany automatycznie kwitnące wraz z wiekiem automatycznie przechodzą z etapu wegetatywnego do etapu kwitnienia, niezależnie od tego, czy nastąpiła zmiana w stosunku godzin światła do ciemności.

Faza kwitnienia to ostatnia faza uprawy konopi, kiedy roślina staje się w pełni dojrzała i wytwarza użyteczny kwiat konopi. W odmianach automatycznie kwitnących przejście do fazy kwitnienia następuje automatycznie bez żadnego bodźca zewnętrznego, w przypadku niektórych odmian nawet w ciągu 2 do 4 tygodni od kiełkowania.

 Jedyną, naturalną odmianą tego typu rośliny jest odmiana konopi o nazwie Cannabis ruderalis, która rozwinęła się w ekstremalnych północnych warunkach bez dużego nasłonecznienia. Ruderalis zaczyna kwitnąć, gdy roślina osiągnie określony wiek, niezależnie od ilości światła, jakie otrzymuje.  Więcej informacji na temat Cannabis ruderalis

Według niektórych źródeł hodowcy konopi w celu zautomatyzowania nasion zaczęli eksperymentować z krzyżówkami ruderalis z sativą i indicą  już w latach 70. XX wieku.

Pierwsza odmiana automatycznie kwitnącej konopi na dużą skalę była wyhodowana na  początku 2000 roku. Niestety  spotkała się ona z dużą krytyką, będąc określaną mianem szczepu niespełniającego norm, marihuaną o bardzo niskiej mocy. Może to wynikać z faktu, że ruderalis ma naturalnie niską zawartość THC (w porównaniu z odmianami sativa lub indica). Plony z tej rośliny były również znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnych szczepów fotoperiodycznych.

Obecnie rozkwitł rynek automatycznie kwitnących odmian konopi, a hodowcy z największych światowych banków nasion wykorzystują genetykę ruderalis do tworzenia innych automatycznie kwitnących odmian wielu klasycznych szczepów fotoperiodycznych, w tym odmian Northern Light, Haze i wielu innych.

Dzięki nowym eksperymentom z genetyką ruderalis rozwiały się pierwotne obawy dotyczące mocy i plonów odmian automatycznie kwitnących. Obecnie autokwitnące szczepy z najwyższej półki,
od zaufanych producentów nasion są uważane przez wielu za prawie tak dobre, jak zwykłe szczepy fotoperiodyczne.

Otworzyło to przed hodowcami ogromne możliwości, pozwalając im uprawiać wysokiej jakości konopie na ograniczonej przestrzeni, w krótkich ramach czasowych lub w warunkach, które wcześniej wydawały się niemożliwe do hodowli.

Wprowadzenie nowych automatów jest również idealnym rozwiązaniem dla niedoświadczonych hodowców, którzy szukają łatwego sposobu na rozpoczęcie uprawy konopi bez konieczności znajomości zasad kwitnienia roślin lub inwestowania w drogi sprzęt oświetleniowy.

Plusy i minusy uprawy automatycznie kwitnącej

Plusy:

Odmiany konopi automatycznie kwitnących zaczynają wytwarzać kwiaty, gdy osiągną mniej więcej 4 tygodnie, bez względu na to, co dzieje się ze światłem.

Jeśli uprawiasz własną marihuanę, oznacza to, że możesz mieć wiele roślin automatycznie kwitnących na różnych etapach bez martwienia się o specyficzne potrzeby oświetleniowe dla każdej rośliny. Rośliny automatycznie kwitnące możesz również w prostszy sposób uprawiać na zewnątrz, nie martwiąc się tak bardzo martwić o porę roku, w której sadzisz nasiona lub zbierasz plony.

Przykładowo uprawę outdoor można rozpocząć wczesną wiosną i zakończyć podczas najdłuższych dni lata, wykorzystując wysokiej jakości światło, aby uzyskać większe plony lub, jeśli zaczniesz sezon wegetacyjny późno, np. w maju lub czerwcu - zbierać plony jesienią.

Ponadto rośliny automatycznie kwitnące są małe - idealne do uprawy w growboxach lub do uprawy na zewnątrz, jeśli nie chcesz się chwalić sąsiadom  swoim ogrodem.

Moc odmian automatycznie kwitnących wzrosła znacznie ostatnimi czasy i niektóre odmiany mogą się poszczycić wysoką zawartością zarówno THC jak i CBD.

Rośliny automatycznie kwitnące mają również tendencję do posiadania większych ilości kannabidiolu (CBD), niepsychoaktywnego kannabinoidu, który jest bardzo poszukiwany przez wielu hodowców.

Minusy:

Odmiany Autoflower znane są z tego, że są słabsze. Ponieważ są niskiego wzrostu, zwykle nie dają aż tak dużych plonów. Ponadto szczepów automatycznie kwitnących nie można skutecznie klonować.

Wskazówki dotyczące uprawy nasion marihuany automatycznie kwitnącej

 Odmiany automatycznie kwitnące wymagają pewnego przygotowania, ponieważ będą szybko rosnąć i kwitnąć, niezależnie od tego, czy jesteś na nie gotowy czy nie.

Wielu hodowców marihuany rozpoczyna automatyczne kwitnienie na początku sezonu i w innym czasie niż zwykła uprawa, więc podczas uprawy i zbioru pamiętaj o porze roku i klimacie – twoje rośliny nadal potrzebują ciepła, aby rosnąć, a deszcz może powodować gnicie pąków. Aby je chronić rozważ uprawę w szklarni lub w growboxie.

Automaty nie potrzebują dużo składników odżywczych, ponieważ są małe i nie spędzają dużo czasu w cyklu wegetacyjnym. Nie będą potrzebowały tak dużo składników odżywczych w fazie wzrostu - takich jak np.  azot - ale będą potrzebowały więcej składników odżywczych w fazie kwitnienia.

Popularne automatycznie kwitnące szczepy marihuany

Pamiętaj, że W Polsce zarówno import, produkcja, sprzedaż, jak i samo posiadanie marihuany, która jest traktowana jak inne narkotyki jest nielegalne i stanowi przestępstwo, zgodnie z ustawą z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Chcemy zaznaczyć, że artykuł kierowany jest do osób, które zamieszkują kraje gdzie uprawa marihuany jest legalna, a korzyści płynące z jej uprawy dają zadowolenie i satysfakcję  jej hodowcom.

 

Polecamy nasze najlepsze produkty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl