do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Marihuana, która skutecznie leczy choroby!

Lecznicza marihuana a dawne choroby

Właściwości lecznicze konopi indyjskiej znane są od wielu lat. W Indiach i Chinach wykorzystywano ją do leczenia zmian skórnych (np. poparzeń lub owrzodzeń). Nasiona marihuany uznano z kolei jako lekarstwo doskonałe na wszelakie zapalenia organizmu, przeczyszczenie bądź odrobaczenie. Oprócz tego, konopia niegdyś poprawiała kondycję włosów oraz zwalczała migrenowe bóle głowy, stanowiąc naturalny środek na bezsenność.

W dzisiejszych czasach coraz chętnie wraca się do tematu marihuany jako lekarstwa (całe szczęście). Jak mocno może zatem wpłynąć marihuana na nasze zdrowie? Okazuje się, że… bardzo!

 

 

Marihuana kontra stwardnienie rozsiane

Palenie marihuany zalecane jest pacjentom chorym na tę okropną przypadłość. Rozwój stwardnienia rozsianego znacznie ogranicza zdolność ruchową człowieka, przysparzając sporo bólu. Uśmierzenie go przy pomocy tradycyjnych środków farmakologicznych często niestety nie jest możliwe. Z pomocą przychodzi… marihuana lecznicza! Z wielkim powodzeniem zmniejsza ona sztywność mięśni, pomagając w „lżejszy” sposób walczyć z chorobą.

Skutki chemioterapii leczone… marihuaną

Marihuana lecznicza wykazuje również pozytywne działanie wśród osób zmagających się z rakiem, np. piersi czy nowotworem złośliwym. Zażywanie konopi poprzez palenie jej sprawia, że pacjentom łatwiej jest przejść przez żmudny i męczący proces chemioterapii – zmniejszając m.in. nasilenie wymiotów i uczucie niemocy. Marihuana lecznicza pomaga również zwiększyć apetyt osoby po (bądź w trakcie) chemioterapii – zazwyczaj bowiem osoby leczone w taki sposób tracą go, a brak apetytu przeradza się u nich w jadłowstręt. Konopia pozytywnie wpływa na samopoczucie leczonej osoby, poprawiając jego humor i… zachęcając do otwarcia lodówki!

Marihuana lecznicza na zapalenie jelit, artretyzm i Parkinsona

Przeprowadzane w 2010 roku badania na Uniwersytecie w Nottingham wskazują na to, że THC oddziałuje na komórki odpowiedzialne za pracę jelit czy układ immunologiczny u człowieka. Właśnie dzięki temu medyczna marihuana jest skutecznym lekarstwem, jeśli mamy na myśli łagodzenie chociażby chorób zapalnych w układzie pokarmowym. Konopia to również znakomity środek przeciwbólowy dla ludzi cierpiących na artretyzm, czyli tzw. dnę moczanową.

Marihuana pomaga również łagodzić objawy Parkinsona, znacząco poprawiając zdolności motoryczne każdego pacjenta.  Dodatkowo wspomaga ona metabolizm – co pozwala szybciej rozkładać cukry przyjmowane wraz z pożywieniem. Tym samym, zażywanie marihuany leczniczej znacznie obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę! To ważne zwłaszcza, że jest to choroba obecnie dość powszechna na świecie.

 

Na co jeszcze pomaga marihuana?

THC znajdujące się w leczniczej marihuanie spowalnia formowanie się płytek amyloidów, które zabijają komórki mózgowe. W związku z tym konopia indyjska jest doskonałym środkiem profilaktycznym w walce z Alzheimerem! Marihuana obniża także ciśnienie wewnątrz gałki ocznej, a więc zapobiega tworzeniu się jaskry. Pomaga również kontrolować napady padaczki oraz reguluje ich częstotliwość, a więc epilepsja leczona marihuaną nie będzie już taka groźna!

Kolejnym plusem stosowania marihuany medycznej jest jej regulacja leczenia żółtaczki typu C. Osoby „palące trawkę” reagują na takie leczenie znacznie lepiej, jak pacjenci nie korzystający z marihuany. Co ciekawe, u osób zażywających konopie indyjskie poziom wirusa żółtaczki potrafi się zahamować – często stopując na dopuszczalnym, niskim poziomie jego obecności. Bez pomocy marihuany naprawdę ciężko jest osiągnąć taki wynik tradycyjnymi metodami leczenia.

 

Pamiętaj, że…

Mimo wszystko, ludzie w większości nadal traktują marihuanę jako zło, które wyniszcza człowieka. Czy jest to słuszny osąd? Na to musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie.


 Przeczytaj także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl