do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Medyczna marihuana w Polsce - gdzie obecnie można ją kupić?

Mimo że medyczna marihuana wciąż budzi wiele negatywnych wrażeń, to i tak jest coraz częściej wykorzystywana w procesie leczenia. Jej skuteczność jest bardzo wysoka, dlatego też stała się obecnie jednym z najlepszych środków na wszelkie dolegliwości. Odpowiednio stosowana nie powinna powodować żadnych skutków obocznych, niemniej jednak stała kontrola nad pacjentem jest bardzo ważna. Prawdopodobnie nie można przedawkować marihuany medycznej, a działanie jej będzie bardzo pożądane, ale trzymanie się ściśle określonych dawek, z pewnością nie przyniesie żadnych niepożądanych efektów ubocznych. 

Jak wiadomo, medyczna marihuana jest legalna w Polsce, dlatego też można ją stosować wyłącznie do leczenia pod okiem lekarza prowadzącego. Jednak trzeba pamiętać o tym, że może ją jedynie przepisać lekarz, ponieważ jej samodzielne stosowanie oraz posiadanie jest niedozwolone, ze względu na możliwość wykupienia marihuany medycznej wyłącznie po otrzymaniu recepty. Jej dostępność w Polsce nie jest ogromna, dlatego też czasem trzeba na nią czekać sporo czasu, zanim można zacząć ją stosować. Marihuana medyczna do Polski, jest sprowadzana głównie z Kanady i Australii, więc jej ilość będzie zawsze ograniczona.

Czy medyczna marihuana jest dostępna w każdej aptece?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dostępność medycznej marihuany jest ograniczona, ponieważ może ją jedynie otrzymać pacjent, który posiada receptę z jej zastosowaniem. Można ją kupić w aptece, niemniej jednak nie wszystkie z nich posiadają ją na stanie. Czasem muszą dopiero zamówić ją z hurtowni, a to może trochę potrwać, ponieważ nawet hurtownie mogą posiadać deficyty, ze względu na braki rodzimych odmian medycznej marihuany, dostępnych w sprzedaży. Oczywiście sprowadzana marihuana nie jest tania, a wręcz przeciwnie. Miesięczne leczenie z jej zastosowaniem może wynieść, nawet kilka tysięcy złotych.

Medyczna marihuana ma też pewne działanie, które może być niekomfortowe. Mówimy tutaj przede wszystkim o tym, że osoby mogą odczuwać pewne zaburzenia ruchowe, zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, a także niekiedy nawet halucynacje. Kiedy pojawią się one u pacjenta to powinien od razu skontaktować się z lekarzem, ponieważ nie można tego lekceważyć. Można powiedzieć, że w pewnym sensie niektóre z objawów, to normalne działanie marihuany, ponieważ znacząco wpływa na organizm człowieka oraz jego układ nerwowy, jednak zwykle są to drobne niedogodności, które przechodzą bardzo szybko i nie pozostawiają po sobie żadnych skutków ubocznych.

Kto może poddać się leczeniu medyczną marihuaną?

Stosować medyczną marihuanę, mogą tylko i wyłącznie pacjenci, dla których inne metody leczenia nie pomagają. Mogą z niej korzystać przede wszystkim osoby cierpiące na takie choroby, jak stwardnienie rozsiane, nowotwór, jaskra, a także wszelkie dolegliwości, które są z nimi związane. Medyczna marihuana naprawdę działa, a stan pacjentów, którzy ją przyjmują znacznie się poprawia.

Polecamy nasze najlepsze produkty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl