do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Krótki przewodnik uprawy nasion outdoor 2021 cz. 1

Krótki przewodnik uprawy outdoor 2021 - część pierwsza

W Polsce uprawa konopi indyjskich jest nielegalna. Jeśli jednak marzysz o uprawie na zewnątrz w kraju, w którym jest to legalny proceder, to powinieneś zwrócić uwagę na właściwy dobór nasion. Przypuszczamy, że sięgniesz wówczas po nasiona automatyczne outdoor, najczęściej wybierane przez hodowców z całego świata.

Hodowla nasion na dworze to przede wszystkim większe rośliny, a co za tym idzie – większe plony. A o to przecież chodzi wszystkim kolekcjonerom dobrych i sprawdzonych nasion marihuany. Dlaczego uprawa outdoor jest wydajniejsza a przy tym bardziej oszczędna? Ponieważ jest więcej miejsca, sporo słońca i korzystamy z darmowej deszczówki nie zużywając przy tym prądu :) Z drugiej strony uprawa indoor nie naraża naszych roślin na szkodniki i drapieżniki, które są wyzwaniem przy uprawie na zewnątrz. Na dworze nie jesteśmy w stanie zmieniać ustawień temperatury, wilgotności czy stopnia nasłonecznienia; nie mamy też wpływu na glebę. Jednak uprawa outdoor jest po prostu bardziej opłacalna – wystarczy dobrać odpowiednie do klimatu nasiona typu outdoor (zobacz ranking nasion outdoor).

Podsumujmy korzyści uprawy Outdoor konopi włóknistej na dworze:

  • większa przestrzeń
  • większe rośliny
  • większe plony
  • brak rachunków za prąd (darmowa wentylacja i brak konieczności inwestowania w lampy)
  • darmowa deszczówka
  • darmowa wentylacja
  • naturalna gleba (oszczędność na nawozach)

Jak wybrać odpowiednie miejsce do wzrostu uprawy konopi włóknistej na zewnątrz?

Na pewno dobrze jest znaleźć miejsce o stabilnej temperaturze, chronione przed wiatrami i zmiennym nasłonecznieniem. Dobrze jeśli rośliny wzrastają w temperaturze o zakresie 11°C – 29°C. Bezpośrednie promienia słońca nie powinny smagać naszych roślin dłużej niż przez ok. 7h. W naszym klimacie, najlepiej wybrać miejsca od strony południowej – są cieplejsze a zmiana temperatury nie jest tak zachwiana jak od zimnej strony północnej. Z drugiej strony dobrze jeśli jest to miejsce dodatkowo chronione przed ulewnym deszczem czy porywistym wiatrem, a więc w otoczeniu drzew (jeśli nie ma możliwości nałożenia tymczasowej plandeki).

Jak wybrać odpowiednie do chłodniejszego klimatu nasiona outdoor?

Na pewno kolekcjoner powinien stosować nieco inne nasiona jeśli mieszka w północnej części a inne jeśli mieszka w części południowej. Na północy czas wegetacji jest krótszy niż na północy, dlatego warto wybrać automaty, np. White Widow Auto czy BlueBerry Auto, które dają plony ok. 9 tygodniach. Polecamy także bestseller od 2010 roku w odmianach automatycznych - Old Mandarin Auto, roślina której cały cykl to zaledwie 65 dni. Z kolei dla mieszkańców południa – cykl wegetacji może być dłuższy i tutaj polecamy odmiany typu Sativa, które kwitną nieco dłużej, np. znana wszystkim doskonale Amnesia Haze Auto z pachnącymi plonami uzyskiwanymi w przeciągu 90 dni od rozpoczęcia pielęgnacji lub Critical Auto (po ok. 75 dniach). Polecamy Waszej uwadze także odmiany typowe na dwór: Green poison f1, Green crack, Dubai poison, Gorilla auto, Gelato auto.

Nasion typu outdoor jest sporo – również tych nadających się do chłodniejszych klimatów środkowoeuropejskich. Dlatego warto kierować się po prostu konkretnym ulubionym smakiem, np.:

 

!UWAGA! NASIONA PRZEZNACZONE TYLKO DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH! UPRAWA KONOPI W POLSCE JEST NIELEGALNA, OPIS PRZEZNACZONY TYLKO DLA CELÓW EDUKACYJNYCH !UWAGA!

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl