do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Co to jest Automat, Automatic, Autoflowering?

Nasiona konopi Automatic Autoflowering - dlaczego właśnie w ten sposób nazywają się nasiona konopi, które wykorzystują nawet do 50% dostępnych zasobów do prawidłowego rozwoju

 

Nasiona konopi automatyczne zwane również nasiona konopi autoflowering to nic innego, jak nasiona konopi automatycznie kwitnące w warunkach optymalnie dostosowanych do rozrostu roślin. Autoflowering oznacza przede wszystkim cechę konopi, która pozwala na automatyzacji całego cyklu rozwoju rośliny bez względu na ilość światła, jaką roślina przyjmuje w ciągu 24 godzin. Czym to się objawia? Podczas wzrostu tradycyjnych roślin, w okresach wzrostu i kwitnienia rośliny, wymagana jest zmiana cyklu oświetlenia, aby mogły zaistnieć odpowiednie warunki do dalszego rozwoju. Czy oznacza to, że roślina nie potrzebuje w ogóle światła albo można ograniczyć dostarczanie go do 2-3 godzin na dobę? Oczywiście nie ma takiej możliwości, ponieważ żadna, nawet najmniej wymagająca roślina do przeprowadzenia procesu fotosyntezy potrzebuje przynajmniej kilku godzin naświetlania promieniami słonecznymi.

To prawda, że automatyczne nasiona konopi potrafią wykorzystać znacznie większą ilość światła, bez względu na to, ile godzin pobiera w ciągu dnia, ale bez względu na wszystko, nasiona typu autoflowering potrzebują odpowiednich cyklów naświetlania, aby mogły w optymalny sposób wzrastać i rozwijać się. Przeważnie stosuje się trzy stałe cykle światła na dobę: 18/6h, 20/4h i 24/0h, przy czym pierwszy czynnik to ilość godzin światła, a drugim czynnikiem decydującym w cyklu, jest ilość godzin ciemności, jaką otrzymuje roślina w ciągu doby. Nasiona typu autoflowering charakteryzują się wyjątkowo krótkim cyklem życia trwającym od 60 do 80 dni od całkowitego wzrostu aż do obfitych zbiorów.  

 

Nasiona konopi

 

Nasiona typu autoflowering mają również dodatkową, bardzo ważną cechę. Można powiedzieć, że nasiona automatycznie kwitnące to jeden z najbardziej innowacyjnych wynalazków z świecie cannabis. Począwszy od pierwszej odmiany, którą rozpoczęto na całym świecie trend wprowadzania kolejnych mieszanek genów, po dzisiejsze, niezliczone rodzaje nasion typu automaty, nasiona konopi, które automatycznie przystosowują się do trybu dziennego, są idealnymi nasionami dla osób początkujących, które kolekcjonują nasiona konopi. Odpowiednia jakość i mieszanka genów nasion konopi kwitnących automatycznie sprawia, że są bardzo atrakcyjnym kąskiem dla wszystkich miłośników cannabis.

Czy można odróżnić nasiona typu autoflowering od klasycznych odmian konopi? Niestety jest to niemożliwe na pierwszy rzut oka ponieważ zarówno jedna i druga odmiana, wyglądają identycznie, jeżeli chodzi o same nasiona. Dopiero gdy nasiono wykiełkuje, a później przerodzi się w dorodną roślinę, jesteśmy w stanie stwierdzić czy dana odmiana to właśnie automat.

Mimo wszystko rodzaje oraz ilość odmian sprawiła, że praktycznie każda odmiana klasycznych nasion posiada już swój odpowiednik jako automat, a producenci nasion konopi prześcigają się w produkcji i ulepszaniu swoich odmian automatycznych, dlatego przez ostatnie kilka lat powstała niezliczona liczba różnorodnych szczepów i odmian.

Masz ochotę sprawdzić odmiany automatycznych nasion konopi? Zajrzyj do naszego sklepu i zobaczy nasze NASIONA KONOPI


 

Przeczytaj także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl