do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Sativa vs Indica - czym się różnią?

Z całą pewnością nie jeden raz spotkaliście się z opinią, że marihuana ma pozytywny wpływ na organizm człowieka oraz przynosi wiele korzyści ze względu na liczne walory zdrowotne smakowe. Jednak nie wszystkie odmiany konopi będą wywoływały ten sam efekt. Różnice w samopoczuciu zależą bowiem od dominacji Cannabis Sativa lub Cannabis Indica. Czym różnią się te dwie odmiany?

 

Sativa - najważniejsze informacje

Sativa - zielony liść

Jest to typ konopi, który nadaje się idealnie dla osób pełnych życia, które pragną żyć pełną piersią i nie oglądać się za siebie. Gdy pragniesz wyjść na imprezę, poszaleć lub posłuchać ze znajomymi głośnej muzyki, pośmiać się czy zapomnieć o całym świecie Sativa jest właśnie dla Ciebie. Konopie typu Sativa sprawiają, że ludzie stają się bardziej pobudzeni, energiczni i pełni życia. Właśnie dlatego wielu artystów używa tej odmiany marihuany podczas tworzenia swoich dzieł. Co ciekawe, sativa zwiększa również doznania łóżkowe. Dzięki niej człowiek otwiera się na świat i ludzi, czerpiąc z danej chwili jak najwięcej radości. Jeżeli jesteś właśnie takim typem człowieka - to jest idealna konopia dla Ciebie!

Dlaczego ta odmiana sprawia, że wprawia człowieka w stan euforii i zadowolenia? Zawartość THC jest w tej konopi zdecydowanie wyższa, niż na przykład w Indica. W dodatku tej rodzaj rośliny, jest bogata w dużą ilość pininu, który rozszerza oskrzela. Powoduje to, że marihuana wpływa bardzo korzystnie na pamięć i niweluje wszystkie, negatywne właściwości THC.

W jaki sposób rozpoznać tą odmianę marihuany? Sativa jest konopią rozpoznawalną przede wszystkim po zapachu. Zazwyczaj jest on bardzo lekki i nieco owocowy - zbliżony do cytryny, pomarańczy, a czasami nawet do wanilii. Jeżeli liść konopi jest cienki, jasny i długi, oznacza to, że to właśnie Cannabis Sativa.

 

Indica – czym różni się od sativii?

Indica - zielony liść

Kluczową różnicą między tymi odmianami konopi jest fakt, że Indica działa zupełnie odwrotnie, niż Sativa. Dlatego efekt działania sprawia, że człowiek czuje się, jakby przenosił się do innego świata i jest w stanie przemierzać nieznane krainy i wszechświaty siedząc we własnym fotelu. Dlatego właśnie często ludzie spożywający tą odmianę, wybierają ją aby się zrelaksować i odprężyć po dniu pełnym wrażeń. Indica to marihuana relaksacyjna, dzięki której możemy w zaciszu własnego domu spędzić czas odpoczywając w spokoju.

Działanie odmiany typu Cannabis Indica, jest znacznie krótsze niż Sativa i to właśnie Indica sprawia, że gdy jej walory odprężające przestają działać, człowiek myśli głównie o jedzeniu. Właśnie dzięki tej odmianie człowiek mógłby stanąć w kilka chwil przed lodówką i wyjeść z niej dosłownie wszystko co zobaczy. Z pewnością bardzo ważnym elementem działania odmiany Indica jest fakt, że zasypia się dzięki niej spokojnie, niczym dziecko. Co ciekawe, odmiana ta uśmierza również ból i złe samopoczucie.

Indica charakteryzuje się intensywnym i mocnym zapachem, przypominającym mech bądź ściółkę drzewną. Niektórzy twierdzą, że pachnie lasem po świeżym, letnim deszczu.

 

Sativa czy Indica? Którą odmianę wybrać? 

Różnica pomiędzy Sativą, a Indicą

 

Jeżeli szukasz mocnych wrażeń, lubisz dobrze się bawić przez długie godziny i pragniesz czerpać z życia pełnymi garściami, nie przejmując się niczym - Sativa jest właśnie dla Ciebie. Wpłynie na Ciebie energetycznie i sprawi, że będziesz posiadać niespożyte zapasy energii do zabawy i działania!

Jeżeli jednak pragniesz odpocząć, odprężyć się i zrelaksować w swojej samotni, idealna dla Ciebie będzie Indica. Jej kojące i uspokajające działanie sprawi, że będziesz czuł się błogo, a Twoje samopoczucie będzie w idealnym stanie. Poczujesz harmonię i wewnętrzny spokój. A jeżeli nie możesz dobrze spać, z pewnością ta odmiana marihuany sprawi, że zaśniesz błogim snem.

Należy zawsze pamiętać, że spożycie zbyt dużej ilości marihuany może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu, a w wielu krajach uprawa oraz spożycie, jest surowo zabronione. Dlatego zanim zdecydujesz się spróbować którejś z odmian, musisz o tym bezwzględnie pamiętać!

 


 

Przeczytaj także:

Strony internetowe: GRUPA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl