do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Jak przechowywać nasiona konopi ?

Z pewnością wielokrotnie zastanawiałeś się, w jaki sposób powinieneś przechowywać nasiona konopi, których jeszcze nie wykorzystałeś, aby nie utraciły swoich właściwości?

Jak ważne są dla Ciebie Twoje nasiona konopi? Jeżeli odpowiedziałeś sobie na to pytanie, a odpowiedź mówi Ci, że są naprawdę ważne dla Ciebie wiedz, że powinieneś im zapewnić warunki, które sprawią, że zawsze będą świeże i gotowe do przeistoczenia się w żywą roślinę. Tak naprawdę nasiona to już żywe organizmy, które posiadają niesamowite właściwości. Wegetują do czasu, gdy nie wsadzisz ich w ziemię i podlejesz odpowiednio i nie zapewnisz im optymalnych warunków do wykiełkowania. Jak każda roślina, konopie potrzebują specjalnych warunków do prawidłowego rozwoju. Nie wystarczy kupić doniczkę, wsypać ziemi uniwersalnej, wsadzić nasiono, podlać i liczyć na wyrośnięcie z niego drzewka, które będzie nie tylko wspaniale wyglądało, ale również pachniało zniewalająco. Istnieje bardzo wiele czynników, które wpływają nie tylko na kiełkowanie. ale również prawidłowy rozwój, wzrost i dobrą kondycję rośliny.

W jaki sposób powinienieś przechowywać swoje nasiona marihuany, aby przygotować je do wysiewu w taki sposób, aby nie straciły swoich właściwości? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nasiona konopi są żywymi organizmami, które czekają tylko aż je posadzisz w odpowiedniej mieszance ziemi bogatej w składniki mineralne, którymi będzie mogła się odżywiać podczas swojego wzrostu. Dlatego dzięki odpowiedniemu przechowywaniu nasion konopi zachowasz ich pełną moc, wigor i oczywiście całkowitą zdolność do wytworzenia korzenia i wykiełkowania rośliny.

 

 

Uważaj na zmiany temperatury i wilgotność powietrza

Od dawna wiadomo, że wszystkie nasiona, również nasiona marihuany, bardzo źle znoszą różne wahania temperatury i wilgoć. Proponowanym miejscem przez wielu specjalistów, jest lodówka, w której jesteś w stanie utrzymać prawidłową, przede wszystkim równomierną temperaturę pozwalającą na hibernację nasion, które gdy będą dobrze zapakowane, z pewnością odwdzięczą się za opiekę. Przechowując nasiona w lodówce, możemy uzyskać optymalną temperaturę, czyli około 4 stopnie Celcjusza. Podczas przechowywania nasion warto zwrócić uwagę, czy w pojemniku, w którym trzymamy nasiona, nie skrapla się woda. Tak naprawdę powinniśmy zdbać o to, aby w pojemniku wilgotność wynosiła ok. 6-9% bez możliwości skraplania się wody ponieważ woda opadająca na nasiona konopi sprawi, że nasiąkną wilgocią i może wystąpić na nich pleśń, która może zniszczyć nasiona.

 Optymalne warunki dla nasion:

- temperatura jak najniższa. optymalna to około 4 stopnie Celcjusza
- wilgotność - bardzo ważny czynnik wpływający na kondycję nasion, który powinien się mieścić w 10%
- światło - tak naprawdę najlepszym sposobem przechowania nasion konopi jest pojemnik, do któego nie dochodzi światło dzienne

 Warto również pamiętać, że pleśń to najgroźniejsza rzecz, jaka może przytrafić się Twoim nasionom. Jest jeszcze jedna możliwość - przy odpowiedniej wilgotności i temperaturze oraz gdy do nasion będą dochodziły promienie słoneczne, Twoje nasiona mogą zwyczajnie wykiełkować samoistnie i zamiast posadzić rośliny do ziemi, będziesz mógł cieszyć się wyłącznie zdrowymi kiełkami do porannych płatków owsianych. 

 


 

Przeczytaj także:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl